Logo

Aktualności

Debata ekspertów nt. "Nauka w oparach absurdu"

//
Serdecznie zapraszamy na debatę ekspertów nt. "Nauka w oparach absurdu", która odbędzie się we wtorek 18 czerwca w godz. 12:00-14:00 w Sali Rady Wydziału na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych (parter). Zaproszeni eksperci będą dyskutować na temat pseudonauki, jej pochodzenia i konsekwencji jej rozprzestrzeniania się w przestrzeni publicznej. W debacie wezmą udział:

Trzeci konkurs w ramach projektu PROM PW dotyczący udziału w krótkich formach kształcenia o międzynarodowym charakterze (CWM/PROM PW/2019/2).

//
W związku z udziałem Politechniki Warszawskiej w projekcie PROM PW - Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej, Centrum Współpracy Międzynarodowej ogłasza konkurs nr CWM/PROM PW/2019/2 dla doktorantów poniżej 40 roku życia w celu udziału w krótkich formach kształcenia o międzynarodowym charakterze (9 przyjazdów, 3 wyjazdy).

Zaproszenie do udziału w projekcie RENOIR

//
Zapraszamy do udziału w projekcie europejskim H2020 RENOIR (Reverse Engineering of Social Information Processing, renoirproject.eu). Udział w projekcie pozwala na odbycie stażu od 1 do 4 miesięcy w terminie 1 czerwca - 31 grudnia 2019 roku w następujących ośrodkach zagranicznych:

Badanie opinii studentek i studentów uczelni warszawskich

//
Miasto Warszawa zaprasza do udziału w badaniu, którego celem jest zebranie opinii, potrzeb i oczekiwań studentów i doktorantów. Wyniki badania pozwolą na lepsze projektowanie działań dla społeczności studenckiej oraz na poprawę jakości życia młodych warszawiaków w mieście. Badanie potrwa do końca czerwca.

Artykuł naszych kolegów znalazł się w Top 100 Scientific Reports 2018

//
Gratulujemy naszym kolegom: K. Żerańska-Chudek, A. Łapińska, A. Wróblewska, J. Judek, A. Dużyńska, M. Pawłowski, A. M. Witowski, M. Zdrojek zauważenia artykułu "Study of the absorption coefficient of graphene-polymer composites" przez Scientific Reports