Popularyzacja

Witamy na stronach Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej przeznaczonych dla uczniów szkół średnich, nauczycieli i wszystkich osób zainteresowanych wspaniałym światem praw rządzących naturą. 

Zapraszamy na wiele imprez popularno-naukowych, takich jak Festiwal Nauki czy Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik na których studenci naszego Wydziału pokażą Wam wspaniałe doświadczenia fizyczne, niezwykłe urządzenia i materiały o zaskakujących właściwościach. 

Uczniów szczególnie lubiących fizykę wraz z nauczycielami fizyki szkół średnich zapraszamy do sprawdzenia się w Konkursie Fizycznym lub Olimpiadzie Fizycznej - wygrana otworzy drzwi na wymarzone studia.
Nauczycielom szkół średnich proponujemy także urozmaicenie zajęć w postaci Internetowego Laboratorium Fizyki, które pozwolą symulować lub prowadzić eksperymenty fizyczne przez internet. Zapraszamy także do naszych nowoczesnych laboratoriów na praktyczną lekcję fizyki lub warsztaty holografii. Po zgłoszeniu przez nauczyciela możliwe jest także obejrzenie pracowni naukowych Wydziału. 
Maturzystów zapraszamy na studia inżynierskie w kierunku Fizyki Technicznej lub Fotoniki - nowoczesna tematyka zajęć pozwoli w przyszłości nie tylko na znalezienie pracy na szybko zmieniającym się rynku ale także umożliwi Wam projektowanie nowych technologii XXI wieku.