Zmarla Alekandra Krzystek

W dniu 21 października 2021 roku zmarła w wieku 85 lat Aleksandra Krzystek, wieloletnia pracownica Politechniki Warszawskiej szczególnie związana z byłem Wydziałem „FTIMS"

Wprowadzenie do mikrokontrolerów AVR. Od elektroniki do programowania

Właśnie ukazała się monografia pt. "Wprowadzenie do mikrokontrolerów AVR. Od elektroniki do programowania" autorstwa pracowników naukowych Wydziału Fizyki PW.

Dzień Fotoniki

21 października 2021, godz 12:00 Aula GF

Seminarium Fizyki Fazy Skondensowanej

Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej zaprasza na Seminarium Fizyki Fazy Skondensowanej, na którym dr hab. inż. Tomasz Pietrzak wygłosi referat pt. „Stabilizacja metastabilnych faz Bi2O3w matrycy amorficznej – podejście doświadczalne i numeryczne”. Seminarium odbędzie się w czwartek 21 października 2021 r o godzinie 12.15 w Audytorium Fizyki.

Nagroda Nobla z Fizyki 2021

za przełomowy wkład w zrozumienie złożonych systemów fizycznych i odkrycie wzajemnego oddziaływania nieporządku i fluktuacji w układach fizycznych

Znajdź swojego tutora!

Zapraszamy uzdolnionych studentów PW do udziału w zajęciach prowadzonych metodą tutoringu. Program Mistrzowie dydaktyki.

Nabór wniosków do konkursu START 2022

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej otwiera nabór wniosków do konkursu w programie START, w którym młodzi uczeni mogą zdobyć stypendium za wybitne osiągnięcia naukowe. Nabór będzie prowadzony do 22 listopada br.

Kurs preinkubacji

Do programu preinkubacji zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy mają pomysł na usługę lub produkt i chcą nad nim popracować. Proponujemy Wam udział w kursie pozwalającym na weryfikację założeń pomysłu biznesowego.

Inauguracja Roku Akademickiego 2021/22

1 października 2021 r. godz. 14:00

Uroczystość zakończenia studiów

11 września 2021 r. godz. 11:00

Innowator Mazowsza

Innowatorze Mazowsza zgłoś się i wygraj nagrody. Łączna pula nagród to aż 113 000 zł. Termin zgłoszeń do 7 wrzesnia!

Problemy współczesnej cywilizacji

Instytut Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha zaprasza na cykl wykładów pt. "Problemy współczesnej cywilizacji".

Granty wewnętrzne wspierające złożenie wniosku w konkursie ERC

Do 10 września (I termin) i 29 października 2021 roku (II termin) trwa konkurs wspierający pracowników PW w przygotowaniu wniosku w konkursie Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Granty będę finansowane ze środków projektu Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza.

Konkurs Wydziału Fizyki PW - Best Paper 2020

Do końca września trwa nabór zgłoszeń w konkursie na najlepsze artykuły naukowe opublikowane w 2020 roku przez autorów z afiliacją Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej.

30-lecie Polski w CERN

Pełnoprawnym członkiem CERN Polska została 1 lipca 1991.

Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia

Zapisy trwają!

6th Polish Conference Graphene and other 2D materials

Konferencja “Graphene and other 2D materials” to szóste spotkanie z cyklu. Gromadzi czołowych polskich naukowców zajmujących się materiałami o grubości pojedynczych atomów. Celem konferencji jest stworzenie platformy wymiany najnowszych osiągnięć w tej szybko rozwijającej się dziedzinie, w tym eksperymentów, teorii i postępów technologicznych.

Druga edycja programu Best Paper

W ramach programu Best Paper organizowany jest konkurs na najlepsze artykuły naukowe opublikowane w czasopismach, w danym roku, przez autorów z afiliacją Politechniki Warszawskiej. Program finansowany jest ze środków projektu ”Inicjatywa doskonałości – Uczelnia Badawcza”, realizowanego na Politechnice Warszawskiej.

Sympozjum SFINKS - trwa rejestracja

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w piątej edycji (pierwszej w formie zdalnej) Sympozjum Fizyki Interdyscyplinarnej w Naukach eKonomicznych i Społecznych.

Rusza 26. edycja Nagrody Naukowej Siemensa

Rusza nabór zgłoszeń do 26. edycji Nagrody Naukowej Siemensa, konkursu organizowanego przez firmę Siemens Polska wspólnie z Politechniką Warszawską. Do wygrania są nagrody pieniężne o łącznej wartości ponad 100 tys. złotych. Dodatkowo przewidziane jest doposażenie laboratoriów ośrodków akademickich, z których wywodzą się zwycięzcy Nagrody Naukowej Siemensa.

Grammarly Premium

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom Biblioteka Główna wykupiła roczny dostęp do Grammarly Premium.

Konkurs na granty rektorskie dla kół naukowych

Do 26 kwietnia 2021 r. koła naukowe PW mogą składać wnioski o grant rektorski, finansowane z subwencji w ramach rezerwy Rektora oraz ze środków projektu "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza". Działanie jest ściśle związane ze wspieraniem rozwoju utalentowanych studentów.

Drzwi Otwarte 2021

17 kwietnia 2021 godz. 12-15

Warsztaty "XFEL for beginners"

Zapraszamy do uczestnictwa w warsztataach "XFEL for beginners" organizowanych wspólnie przez Polskie Towarzystwo Promieniowania Synchrotronowego, Narodowe Centrum Badań Jądrowych oraz Instytut Fizyki Jądrowej PAN a które odbędą się w dniach 27-28 kwietnia 2021.

Zmarł prof. dr hab. Władysław Bogusz

Rodzinie zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.