Dokończ rekrutację — pamiętaj o dokumentach

Zdjęcie dokumentów

Ważna informacja dla kandydatów i kandydatek na studia I stopnia — od 19 do 24 lipca (z wyłączeniem weekendu) osoby zakwalifikowane powinny złożyć dokumenty w dziekanacie naszego wydziału.

Nowa szansa dla MŚP dzięki projektowi STAGE

Zdjęcie dłoni i drewnianych klocków symbolizujących filary zrównoważonego rozwoju

Wystartował nabór do ulepszonego, jeszcze bardziej przyjaznego programu wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw pragnących rozwijać się w duchu zrównoważonego rozwoju. Wszystko w ramach inicjatywy STAGE, którą koordynujemy z ramienia Politechniki Warszawskiej.

Nasza doktorantka nagrodzona podczas konferencji poświęconej fizyce hadronów

Laboni Manna z prof. Barbarą Erazmus, specjalistką z zakresu fizyki jądrowej

Laboni Manna otrzymała drugą nagrodę w konkursie na najlepszą prezentację podczas konferencji Present and future perspectives in Hadron Physics, która odbyła się w czerwcu w Narodowym Laboratorium Instytutu Fizyki Jądrowej we włoskim Frascati.

Fizyka techniczna w nowej odsłonie

Zdjęcia związane z różnymi gałęziami fizyki

Dowiedz się, jak fizyka techniczna i fotonika łącząc się, stworzyły nową jakość

Rentgenowski laser na swobodnych elektronach ujawnia sekrety mechanizmu topnienia

abstrakt graficzny

Zespół naukowców z udziałem prof. Jerzego Antonowicza opublikował artykuł, który rzuca nowe światło na zagadnienie ultraszybkiego topnienia metali.

Zbiórka na leczenie syna Sebastiana Wildowicza

Sebastian Wildowicz z synem

Są chwile, gdy trzeba działać razem — pomóżmy naszemu doktorantowi, Sebastianowi Wildowiczowi, zebrać środki na leczenie i rehabilitację jego 2-letniego syna Olusia.

Praktycznie o magazynowaniu energii

Jedno ze stanowisk w laboratorium magazynowania i przetwarzania energii elektrycznej

W Gmachu Mechatroniki powstała pracownia laboratoryjna z serią stanowisk do prowadzenia unikalnych eksperymentów dotyczących wytwarzania, magazynowania i zarządzania energią ze źródeł odnawialnych.

Dobre praktyki dla dydaktyki akademickiej

Dr inż. Maja Maćkowiak-Pawłowska wraz ze swoją grupą warsztatową

Dr inż. Maja Maćkowiak-Pawłowska reprezentowała nasz wydział podczas ogólnopolskiej konferencji Viva Dydaktyka organizowanej 16-18 czerwca przez Centrum Doskonalenia Dydaktycznego i Tutoringu Uniwersytetu Gdańskiego.

Nagroda im. prof. Józefa Dygasa za pracę poświęconą analizie predykcyjnej

Kamil Orzechowski wraz z rodziną, władzami wydziału i promotorami z Wydziału Fizyki

Laureatem tegorocznej edycji konkursu na wyróżniającą pracę magisterską został Kamil Orzechowski.

OPUS 25 dla Daniela Wielanka

Dr inż. Daniel Wielanek

Grono laureatów kilku konkursów NCN powiększyło się — finansowanie otrzymały projekty z list rezerwowych, w tym „Badanie równania stanu silnie oddziaływającej materii w programie STAR-BES”, projekt zgłoszony w ramach konkursu OPUS 25 przez dr. inż. Daniela Wielanka.