OPUS 25 dla Daniela Wielanka

Dr inż. Daniel Wielanek

Grono laureatów kilku konkursów NCN powiększyło się — finansowanie otrzymały projekty z list rezerwowych, w tym „Badanie równania stanu silnie oddziaływającej materii w programie STAR-BES”, projekt zgłoszony w ramach konkursu OPUS 25 przez dr. inż. Daniela Wielanka.

Poznawanie tajników promieniowania synchrotronowego

Prof. Jerzy Antonowicz podczas seminarium

W pierwszej połowie czerwca członkowie naszej społeczności brali udział w międzynarodowym szkoleniu Crosscarpatian Synchrotron School (CSS2024), które odbywało się w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS w Krakowie.

Wizyta prof. Khrystyny Gnatenko

Prof. Gnatenko i grupa fizyków z naszego wydziału

Gościem czerwcowego spotkania z cyklu Quantum Technologies Seminar była prof. Khrystyna Gnatenko z Uniwersytetu Lwowskiego im. Iwana Franko.

Uroczyste zakończenie studiów I i II stopnia

Fotografia biretu

Dziekan i Wydziałowa Rada Samorządu Studentów Wydziału Fizyki zapraszają na uroczyste zakończenie studiów I i II stopnia, które odbędzie się w sobotę 15 czerwca o 12.00 w Audytorium Fizyki.

Konkurs fotograficzny z okazji 25-lecia wydziału

Rozmyte zdjęcie auli Wydziału Fizyki PW

Chwyć aparat w dłoń, zrób wspaniałe, inspirujące zdjęcia, a następnie pochwal się efektami!

Wystawa CERN-u oficjalnie otwarta!

Dyrektor Departamentu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Izabela Stępień oraz profesorowie Krzysztof Kurek, Krzysztof Zaremba i Alojzy Nowak podczas przecinania wstęgi

Razem z naszymi partnerami świętowaliśmy dziś otwarcie wystawy Accelerating Science, która została zorganizowana z okazji 70. rocznicy założenia Europejskiego Ośrodka Badań Jądrowych.

Rekrutacja na studia I stopnia

Zdjęcie studentów kierujących się w stronę Gmachu Fizyki Politechniki Warszawskiej

Zarejestruj się — zostań fizykiem!

Zjazd UNSCEAR z udziałem naszego badacza

Polska delegacja do UNSCEAR

Za nami 71. sesja UNSCEAR, Komitetu Naukowego ONZ ds. Skutków Promieniowania Atomowego. Uczestniczył w niej dr hab. inż. Krzysztof Fornalski, który pełni rolę wiceprzewodniczącego polskiej delegacji.

Odkryj tajemnice Wszechświata

Fragment multimedialnej wystawy Accelerating Science, fot. GovTech

Wystawa CERN Accelerating Science

Naukowcy z Wydziału Fizyki zbierają dane w eksperymencie mCBM w FAIR

Fizycy z PW w Darmstadt, siedzibie ośrodka FAIR: prof. Hanna Zbroszczyk, dr Daniel Wielanek, dr Diana Pawłowska-Szymańska, Julia Ejsmont oraz Wiktor Bogucki

Nasi fizycy kontynuują prace w Europejskim Ośrodku Badań Antyprotonów i Jonów (FAIR). Tym razem prowadzą badania w ramach przedsięwzięcia naukowego pod nazwą Compressed Baryonic Matter.