Aktualności

Studenckie badania nad fazÄ… delta tlenku bizmutu

Viktoriia Vlasenko, studentka Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej

Wyniki pracy inżynierskiej Viktorii Vlasenko zostaÅ‚y opublikowane w czasopiÅ›mie Materials. Nasza studentka zsyntezowaÅ‚a różne ukÅ‚ady szkieÅ‚ bizmutanowych stosujÄ…c wybrane czynniki szkÅ‚otwórcze (takie jak SiO2, GeO2, B2O3) oraz modyfikatory (takie jak Al2O3) i badaÅ‚a ich wpÅ‚yw na procesy krystalizacji w tych materiaÅ‚ach. 

Nowatorska identyfikacja czÄ…stek w eksperymencie ALICE

Grafika: sygnał strat energii w detektorze TPC dla różnych typów cząstek w pędu cząstki podzielonej przez ładunek elektryczny

Interdyscyplinarny zespół fizyków i informatyków z Politechniki Warszawskiej opublikował w czasopiśmie European Physical Journal C artykuł z wynikami prac usprawniających identyfikację cząstek, która jest jedną z najważniejszych zdolności eksperymentu ALICE zlokalizowanego na Wielkim Zderzaczu Hadronów (LHC) w ośrodku CERN.

Dokończ rekrutację — pamiętaj o dokumentach

Zdjęcie dokumentów

Ważna informacja dla kandydatów i kandydatek na studia I stopnia — od 19 do 24 lipca (z wyłączeniem weekendu) osoby zakwalifikowane powinny złożyć dokumenty w dziekanacie naszego wydziału.

Nowa szansa dla MŚP dzięki projektowi STAGE

Zdjęcie dłoni i drewnianych klocków symbolizujących filary zrównoważonego rozwoju

Wystartował nabór do ulepszonego, jeszcze bardziej przyjaznego programu wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw pragnących rozwijać się w duchu zrównoważonego rozwoju. Wszystko w ramach inicjatywy STAGE, którą koordynujemy z ramienia Politechniki Warszawskiej.

Nasza doktorantka nagrodzona podczas konferencji poświęconej fizyce hadronów

Laboni Manna z prof. BarbarÄ… Erazmus, specjalistkÄ… z zakresu fizyki jÄ…drowej

Laboni Manna otrzymała drugą nagrodę w konkursie na najlepszą prezentację podczas konferencji Present and future perspectives in Hadron Physics, która odbyła się w czerwcu w Narodowym Laboratorium Instytutu Fizyki Jądrowej we włoskim Frascati.

Fizyka techniczna w nowej odsłonie

Zdjęcia związane z różnymi gałęziami fizyki

Dowiedz się, jak fizyka techniczna i fotonika łącząc się, stworzyły nową jakość

Rentgenowski laser na swobodnych elektronach ujawnia sekrety mechanizmu topnienia

abstrakt graficzny

Zespół naukowców z udziałem prof. Jerzego Antonowicza opublikował artykuł, który rzuca nowe światło na zagadnienie ultraszybkiego topnienia metali.

Zbiórka na leczenie syna Sebastiana Wildowicza

Sebastian Wildowicz z synem

Są chwile, gdy trzeba działać razem — pomóżmy naszemu doktorantowi, Sebastianowi Wildowiczowi, zebrać środki na leczenie i rehabilitację jego 2-letniego syna Olusia.

Praktycznie o magazynowaniu energii

Jedno ze stanowisk w laboratorium magazynowania i przetwarzania energii elektrycznej

W Gmachu Mechatroniki powstała pracownia laboratoryjna z serią stanowisk do prowadzenia unikalnych eksperymentów dotyczących wytwarzania, magazynowania i zarządzania energią ze źródeł odnawialnych.

Dobre praktyki dla dydaktyki akademickiej

Dr inż. Maja Maćkowiak-Pawłowska wraz ze swoją grupą warsztatową

Dr inż. Maja Maćkowiak-PawÅ‚owska reprezentowaÅ‚a nasz wydziaÅ‚ podczas ogólnopolskiej konferencji Viva Dydaktyka organizowanej 16-18 czerwca przez Centrum Doskonalenia Dydaktycznego i Tutoringu Uniwersytetu GdaÅ„skiego.