Zajęcia dla szkół

Scenariusze spotkań z fizyką są różne — staramy się dostosowywać je do potrzeb uczniów i nauczycieli. Opieramy się jednak na czterech głównych aktywnościach.

  • Pokazy w Audytorium Wydziału Fizyki — fascynujące i zaskakujące zjawiska przedstawione na oczach uczniów i często z ich udziałem.
  • Zajęcia w Centralnym Laboratorium Fizyki — mają na celu przybliżenie ciekawych problemów fizyki klasycznej i współczesnej, odbywają się w stylu odmiennym od szkolnego, oswajają ze światem akademickim.
  • Szkoła holografii — na warsztatach kursanci zapoznają się z podstawami zjawisk optycznych wykorzystanych przy tworzeniu hologramu, a następnie samodzielnie wykonują hologram Fresnela lub hologram objętościowy (nazywany również grubym).
  • Wyjazdowe wykłady i warsztaty — nasi fizycy ruszają w drogę i odwiedzają uczniów w ich własnym środowisku. Fascynatom dajemy możliwość pogłębienia wiedzy, a tym, którzy obawiają się zagadnień fizycznych, pokazujemy ich "ludzkie oblicze" i wyjaśniamy w przystępny sposób skomplikowane zjawiska.

Chcesz przyjechać na Wydział Fizyki z grupą uczniów lub zaprosić naszych fizyków na zajęcia, warsztaty, piknik naukowy? Napisz na adres: martyna.szramek@pw.edu.pl.