Nasz fizyk obejmuje nową, ważną funkcję w strukturach grupy zajmującej się szybkim wyzwalaczem oddziaływań — FIT w detektorze ALICE.
Jak można spojrzeć na EKG z zupełnie innej perspektywy? Na to pytanie postarają się odpowiedzieć prof. Teodor Buchner i dr inż. Tomasz Gradowski podczas I Sympozjum Innowacji Medycznych, które 13 grudnia odbędzie się na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.
Nagroda została przyznana za wyróżniającą się rozprawą doktorską.
Międzynarodowa grupa badaczy, w pracach której uczestniczył dr inż. Jakub Sitek, wyjaśniła, w jaki sposób można syntezować monokrystaliczny grafen w niskich temperaturach. Wyniki badań zostały opublikowane na łamach czasopisma Angewandte Chemie.
Wniosek „Fotopolimeryzowane topologiczne tekstury nematycznych ciekłych kryształów jako achromatyczne struktury fazowe do generowania wirów optycznych” został zakwalifikowany do finansowania w ramach konkursu MINIATURA 8 na pojedyncze działania naukowe.
Grupa studentek i studentów ostatniego semestru studiów inżynierskich razem z dydaktykami z naszego wydziału odwiedziła zakłady PCO S.A., czołowego polskiego producenta zaawansowanego sprzętu optoelektronicznego.
Wydarzenia
13 |
I Sympozium Innowacji Medycznych "Rewolucja w EKG — nowa szansa dla pacjentów"14:00 - 17:15 |
14 |
XVII Polish Workshop on Relativistic Heavy-Ion Collisions09:00 - 15 Gru 18:00 |