Aktualności
Nanokrystaliczne alluaudyty naszych fizyków pod lupą prof. Lindy Nazar
Dr hab. inż. Tomasz Pietrzak oraz mgr inż. Maciej Nowagiel wrócili z dwutygodniowej wizyty badawczej w grupie prof. Lindy Nazar na Uniwersytecie w Waterloo w Kanadzie. Celem było przygotowanie prototypowych baterii sodowych z wykorzystaniem zsyntezowanych przez grupę dr. Pietrzaka nanokrystalicznych materiałów katodowych o strukturze alluaudytu.
Rajmund Trykozko — wspomnienie
13 stycznia 2023 roku odszedł profesor doktor habilitowany Rajmund Trykozko. Wspominamy cenionego naukowca, nauczyciela akademickiego, wychowawcę wielu pokoleń młodzieży.
Stypendia dla studentów przyjętych na studia II stopnia
Studenci przyjęci na studia II stopnia od semestru letniego w roku akademickim 2022/2023 mogą się ubiegać o przyznanie stypendium socjalnego, stypendium dla osób niepełnosprawnych, zapomogi oraz stypendium Rektora.
Dr hab. Georgy Kornakov z grantem SONATA BIS
„Pęsety z antymaterii do edycji nuklearnej” to tytuł projektu zakwalifikowanego do finansowania w ramach konkursu Narodowego Centrum Nauki.
Dwie nowe prace naszych badaczy w Physical Review Letters
Artykuły autorstwa badaczy z grupy teorii jądra atomowego dotyczące gazów atomowych schłodzonych do temperatur bliskich zera bezwzględnego (rzędu nanokelwinów) ukazały się w prestiżowym czasopiśmie Amerykańskiego Towarzystwa Fizycznego.
Wykład inaugurujący nowy semestr
Referat „Czy Nobel kwantowy 2022 jest z filozofii czy z technologii?” wygłosi 2 marca o 13.30 dr hab. inż. Teodor Buchner. Całą społeczność naszego wydziału zapraszamy z tej okazji do Audytorium Fizyki.
Prace naszych dyplomantów nagrodzone przez Polskie Towarzystwo Nukleoniczne
Trójka studentów, którzy prace inżynierskie obronili na Wydziale Fizyki PW, została wyróżniona w konkursie poświęconym atomistyce.
II Międzynarodowe Fotoniczne Targi Pracy
Zapraszamy na drugą edycję wydarzenia, które odbędzie się 12 maja 2023 r. w Auli Gmachu Fizyki.
Nasza absolwentka najlepsza w konkursie PZPTS
Praca inżynierska Martyny Winnik zwyciężyła w 6. edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu nowatorskiego zastosowania tworzyw sztucznych organizowanego przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych.
PW włącza się w polski program rozwoju energetyki jądrowej
List intencyjny w sprawie opracowania programów kształcenia i uruchomienia kierunków studiów został podpisany 31 stycznia w Warszawie. Wśród sygnatariuszy znalazło się sześć polskich uczelni technicznych, w tym Politechnika Warszawska.