Aktualności

Granty wewnętrzne wspierające złożenie wniosku w konkursie Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC)

Cel:

wspieranie działań pracowników PW, których celem jest przygotowanie wniosku o grant ERC. Środki mogą być przeznaczone na: wynagrodzenie kierownika i wykonawców grantu; przygotowanie opinii wniosku przez eksperta, tłumaczenie i konsultację językową; wyjazd do zagranicznego ośrodka w celu nawiązania współpracy lub skonsultowania wniosku.

Tematyka:

dowolna dyscyplina naukowa.

Seminarium Fizyki Fazy Skondensowanej - 20 stycznia

Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej zaprasza na Seminarium Fizyki Fazy Skondensowanej, na którym dr hab. inż. Aleksander Urbaniak wygłosi referat pt. „Perowskitowe ogniwa słoneczne”.
Seminarium odbędzie się w czwartek 20 stycznia 2022 r. o godzinie 12.15 w Audytorium Fizyki.

W ostatnich dniach ubiegłego roku odeszło troje emerytowanych członków naszej społeczności akademickiej.

Zdjęcie palącej się świecy
Z żalem żegnamy dr Joannę Hrabowską oraz dr. Janusza Mendla i dr. Bogdana Mendla.

Nauka zdalna

Zdjęcie studenta przy komputerze, z choinką w tle

20 grudnia - 9 stycznia

Zapraszamy do sklepu Politechniki Warszawskiej.

Gadżety ze sklepu PW

Poszukującym niestandardowych, oryginalnych i ciekawych upominków polecamy odwiedzenie sklepu Politechniki Warszawskiej www.sklep.pw.edu.pl

Seminarium Fizyki Fazy Skondensowanej, 9 grudnia 2021

Strukturyzowane promienie terahercowe – seminarium
Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej zaprasza na Seminarium Fizyki Fazy Skondensowanej, na którym dr inż. Krzysztof Świtkowski wygłosi referat pt. „Strukturyzowane promieniowanie terahercowe”.
Seminarium odbędzie się w czwartek 9 grudnia 2021 r. o godzinie 12.15 w Audytorium Fizyki.

CHAMPACA - na drodze do holowizji

wizualizacja holowizji, fot. Becky Fantham on Unsplash

Nowy projekt mgr inż. Joanny Starobrat

Nowy projekt badawczy w zespole kierowanym przez prof. Piotra Lesiaka

Jednowymiarowy kryształ fotoniczny powstający w nematycznym ciekłym krysztale domieszkowanym nanocząsteczkami złota w kapilarze o średnicy 60 µm

Badanie właściwości propagacyjnych samoorganizujących się optofluidycznych jednowymiarowych struktur fotonicznych dedykowanych dla obszaru widmowego średniej podczerwieni

Nowe zarządzenie Rektora ws. procedur obowiązujących na uczelni w czasie pandemii

COVID alert – poziom 2

Funkcjonowanie Politechniki Warszawskiej w okresie epidemii COVID-19 określa zarządzenie Rektora nr 110/2021 z 18 listopada 2021 roku.

Zarządzenie obowiązuje od 19 listopada 2021 roku.

Stypendia ministra MEiN dla Wybitnych Młodych Naukowców – edycja grudzień 2021

Zdjęcie naukowca przy pracy
Informujemy o możliwości ubiegania się o stypendium naukowe, przeznaczone dla młodych naukowców (WMN), którzy posiadają wybitne osiągnięcia.