Kurs preinkubacji

Do programu preinkubacji zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy mają pomysł na usługę lub produkt i chcą nad nim popracować. Proponujemy Wam udział w kursie pozwalającym na weryfikację założeń pomysłu biznesowego.

Inauguracja Roku Akademickiego 2021/22

1 października 2021 r. godz. 14:00

Uroczystość zakończenia studiów

11 września 2021 r. godz. 11:00

Innowator Mazowsza

Innowatorze Mazowsza zgłoś się i wygraj nagrody. Łączna pula nagród to aż 113 000 zł. Termin zgłoszeń do 7 wrzesnia!

Problemy współczesnej cywilizacji

Instytut Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha zaprasza na cykl wykładów pt. "Problemy współczesnej cywilizacji".

Granty wewnętrzne wspierające złożenie wniosku w konkursie ERC

Do 10 września (I termin) i 29 października 2021 roku (II termin) trwa konkurs wspierający pracowników PW w przygotowaniu wniosku w konkursie Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Granty będę finansowane ze środków projektu Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza.

Konkurs Wydziału Fizyki PW - Best Paper 2020

Do końca września trwa nabór zgłoszeń w konkursie na najlepsze artykuły naukowe opublikowane w 2020 roku przez autorów z afiliacją Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej.

30-lecie Polski w CERN

Pełnoprawnym członkiem CERN Polska została 1 lipca 1991.

Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia

Zapisy trwają!

6th Polish Conference Graphene and other 2D materials

Konferencja “Graphene and other 2D materials” to szóste spotkanie z cyklu. Gromadzi czołowych polskich naukowców zajmujących się materiałami o grubości pojedynczych atomów. Celem konferencji jest stworzenie platformy wymiany najnowszych osiągnięć w tej szybko rozwijającej się dziedzinie, w tym eksperymentów, teorii i postępów technologicznych.

Druga edycja programu Best Paper

W ramach programu Best Paper organizowany jest konkurs na najlepsze artykuły naukowe opublikowane w czasopismach, w danym roku, przez autorów z afiliacją Politechniki Warszawskiej. Program finansowany jest ze środków projektu ”Inicjatywa doskonałości – Uczelnia Badawcza”, realizowanego na Politechnice Warszawskiej.

Sympozjum SFINKS - trwa rejestracja

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w piątej edycji (pierwszej w formie zdalnej) Sympozjum Fizyki Interdyscyplinarnej w Naukach eKonomicznych i Społecznych.

Rusza 26. edycja Nagrody Naukowej Siemensa

Rusza nabór zgłoszeń do 26. edycji Nagrody Naukowej Siemensa, konkursu organizowanego przez firmę Siemens Polska wspólnie z Politechniką Warszawską. Do wygrania są nagrody pieniężne o łącznej wartości ponad 100 tys. złotych. Dodatkowo przewidziane jest doposażenie laboratoriów ośrodków akademickich, z których wywodzą się zwycięzcy Nagrody Naukowej Siemensa.

Grammarly Premium

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom Biblioteka Główna wykupiła roczny dostęp do Grammarly Premium.

Konkurs na granty rektorskie dla kół naukowych

Do 26 kwietnia 2021 r. koła naukowe PW mogą składać wnioski o grant rektorski, finansowane z subwencji w ramach rezerwy Rektora oraz ze środków projektu "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza". Działanie jest ściśle związane ze wspieraniem rozwoju utalentowanych studentów.

Drzwi Otwarte 2021

17 kwietnia 2021 godz. 12-15

Warsztaty "XFEL for beginners"

Zapraszamy do uczestnictwa w warsztataach "XFEL for beginners" organizowanych wspólnie przez Polskie Towarzystwo Promieniowania Synchrotronowego, Narodowe Centrum Badań Jądrowych oraz Instytut Fizyki Jądrowej PAN a które odbędą się w dniach 27-28 kwietnia 2021.

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona dnia 28 kwietnia 2021r

Na stronie KuPamieci.pl/janpetykiewicz/ można zamieścić wspomnienia lub kondolencje.

Do końca semestru letniego uczymy zdalnie

27 stycznia Rektor Politechniki Warszawskiej wydał zarządzenie (6/2021), które zawiera decyzję o nauce zdalnej na naszej uczelni do dnia 14 czerwca. My też chcieliby już się z Wami zobaczyć, ale niestety trzeba jeszcze trochę cierpliwości.

Pomoc psychologiczna na PW

W razie potrzeby, każdy członek naszej społeczności akademickiej, zarówno student i doktorant jak i pracownik ma możliwość skorzystania z nieodpłatnej porady/konsultacji psychologa pani dr Beaty Trześniewskiej (nr tel. 781 150 453 lub przez MS Teams wpisując imię i nazwisko Pani doktor). Jeśli czujesz niepokój nie wahaj się skorzystać. Przetrwajmy razem silni ten czas pandemii.

PW w rankingu QS by Subject

W najnowszej edycji rankingu QS by Subject ponownie zajęliśmy pierwsze miejsce w Polsce w kategorii Engineering & Technology. W kategorii Natural Sciences utrzymaliśmy trzecią pozycję w kraju.

Witamy na Wydziale Fizyki

Trwają wakacje ;)