Aktualności

Nowe granty NCN dla naszych badaczy

Zdjęcie mikroskopu

Dofinansowanie w ramach konkursu OPUS 23 otrzymały dwa projekty z naszego wydziału.

Przepis na prawdziwe obrazowanie 3D

Wyniki badań na łamach Nature Communications

Characterization of materials using synchrotron X-ray radiation at the European Synchrotron (ESRF) — seminarium wydziałowe

Zapraszamy na seminarium, które 8 grudnia poprowadzi dr Maciej Jankowski z Europejskiego Ośrodka Promieniowania Synchrotronowego w Grenoble.

Grafit na dużą skalę

Zdjęcie trojga spośród piątki twórców projektu

Zespół badaczy z naszego wydziału we współpracy z Wydziałem Chemicznym PW otrzymał dofinansowanie Inkubatora Innowacyjności 4.0 na realizację projektu, w ramach którego będzie możliwe zwiększenie produkcji grafitu interkalowanego do nanokompozytów polimerowych.

Nasza studentka i doktorantka laureatkami Stypendium pod choinkę

Zdjęcie laureatek Stypendium pod choinkę 2022 i dr inż. Agnieszki Siemion, prodziekan ds. studenckich

Daryna Budiakivska i Priyanka Roy Chowdhury znalazły się w gronie osób wyróżnionych za ponadprzeciętną aktywność naukową, zaangażowanie w życie uczelniane i aktywne promowanie Politechniki Warszawskiej.

Transformacja energetyczna według fizyków

Zdjęcie baterii

Od lat prowadzimy badania nad materiałami ważnymi z punktu widzenia magazynowania i konwersji energii. To tematyka intensywnie dyskutowana w ostatnim czasie — wpłynęły na to zmiany i wyzwania, z jakimi zmaga się współczesny świat. Podkreślił je również w swoim niedawnym wykładzie na Wydziale Fizyki prof. M. Stanley Whittingham, chemik, noblista, współtwórca baterii litowo-jonowych. Jak w ten strategiczny nurt badań wpisują się działania badaczy Wydziału Fizyki PW?

Kiermasz Świąteczny PW 2022

Grafika promująca Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej

Na początku grudnia na placu przed Gmachem Głównym po raz kolejny pojawią się świąteczne domki. Zapraszamy do wspólnego świętowania podczas politechnicznego kiermaszu, który potrwa od 1 do 3 grudnia.

Zbiórka dla Ukrainy

Zdjęcie dłoni

Prowadzimy zbiórkę dla dzieci i cywilów z obwodu zaporoskiego — mieszkańców, którzy nie zdecydowali się na opuszczenie swoich domów, jak i uchodźców wewnętrznych z pobliskich regionów, w których życie uniemożliwiła rosyjska agresja zbrojna.

Nasz fizyk mistrzem solvingu

Drużyna z dr. inż. Piotrem Górskim w składzie zdobyła złoty medal drużynowy podczas 45. mistrzostw świata w rozwiązywaniu zadań szachowych.

Wykład noblisty na Wydziale Fizyki

Profesor M. Stanley Whittingham, grafika: Nobel Media / Niklas Elmehed

Obejrzyj zapis spotkania z prof. M. Stanleyem Whittinghamem