Aktualności

Seminarium Fizyki Fazy Skondensowanej

Struktura warstwowa ogniwa CIGS — zdjęcie wykonane techniką SEM

Zapraszamy na seminarium, podczas którego dr inż. Aniela Czudek wygłosi referat pt. „Wpływ metali alkalicznych na charakterystyki elektryczne i pojemnościowe ogniw fotowoltaicznych i warstw CIGS”. Seminarium odbędzie się w czwartek 30 listopada o 14.15 w Audytorium Fizyki.

Konwersatorium

Zdjęcie mikrofonu ustawionego w sali audytoryjnej

Zapraszamy na seminarium habilitacyjne dr. inż. Krzysztofa Zbereckiego „Poszukiwanie struktur niskowymiarowych o optymalnych własnościach termoelektrycznych”, które odbędzie się 9 listopada o 12.15 w sali 111 Gmachu Fizyki.

Zajęcia dla uczniów szkół średnich

Zdjęcie badaczki przy pracy

Uruchomiliśmy zapisy online, zachęcamy do rejestracji na spotkania zaplanowane na listopad i grudzień tego roku.

Zbiórka dla Schroniska na Paluchu

Zdjęcie psa

Włączamy się w politechniczną akcję pomocy dla potrzebujących zwierząt! Do 8 listopada przy portierni Gmachu Fizyki będziemy zbierać karmę oraz akcesoria — szczegółowa lista potrzebnych rzeczy znajduje się w artykule.

Design Chemical Complexity — seminarium

Grafika prezentująca wiązania chemiczne

Zapraszamy na seminarium, które 2 listopada poprowadzi Istvan Lagzi z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Techniczno-Ekonomicznego w Budapeszcie.

Ważny system eksperymentu ALICE współnadzorowany przez fizyków z PW

Monika Kutyła, Krystian Rosłon oraz Maciej Czarnynoga

Maciej Czarnynoga, Monika Kutyła oraz Krystian Rosłon pełnią funkcje ekspertów nadzorujących pracę FIT (The Fast Interaction Trigger) — szybkiego indykatora oddziaływań w eksperymencie ALICE (A Large Ion Collider Experiment).

Zamień się w kroplę i opanuj nadciekłość

Zrzut ekranu z gry SuperFluid

Studenci Koła Naukowego Fizyki Komputerowej (KNFK) razem z zespołem Koła Twórców Gier POLYGON stworzyli grę, która pomaga zrozumieć zjawisko nadciekłości – stanu cieczy, którego odpowiednikiem w świecie ciała stałego jest całkowity zanik oporu.

Fizyka nowotworu — seminarium powraca

Ductal Carcinoma, fot. unsplash / National Cancer Institute

Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na 6. seminarium z cyklu Fizyka nowotworu. Bioelektryczne aspekty rozwoju nowotworu przedstawi dr hab. inż. Teodor Buchner. Spotykamy się 19 października o 16.15 w sali 111 oraz na platformie MS Teams.

Nasi fizycy w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2022

Zdjęcie czasopism

Pięciu badaczy z naszego wydziału znalazło się w rankingu przygotowanym przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier.

Zawalcz o indeks, nagrody i… satysfakcję!

Zdjęcie osoby wskazującej wzory napisane na tablicy, fot. unsplash.com/jeshoots

Weź udział w konkursach dla entuzjastów fizyki