Aktualności

Seminarium pedagogiczne

Zdjęcie przedstawiające uczestników spotkania i zeszyt z notatkami

Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu poświęconego nowoczesnym kompetencjom z obszaru kształcenia. Seminarium poprowadzi w środę 24 maja dr hab. inż. Teodor Buchner.

Drzwi Otwarte już za nami

Zdjęcie z laboratorium

Dziękujemy za udział, zapraszamy na studia!

Drzwi Otwarte

Grafika promująca Drzwi Otwarte na Politechnice Warszawskiej

Zapraszamy 20 maja od 10.00

Fizyka nowotworu

Ductal Carcinoma

Zapraszamy na kolejne seminarium z serii poświęconej nowotworom. W czwartek 18 maja prelekcję „Modelowanie wpływu poziomu pH w mikrośrodowisku guza na skuteczność terapii przeciwnowotworowych” wygłosi dr hab. Jan Poleszczuk, profesor Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN. Spotkanie odbędzie się o 14.15 w sali 111 Gmachu Fizyki. Transmisja online — MS Teams.

Seminarium Fizyki Fazy Skondensowanej

Grafika przedstawiająca olej

Zapraszamy na seminarium „Długoczasowe przemiany fazowe indukowane ciśnieniem w olejach roślinnych”, które 18 maja o 14.30 poprowadzi w Audytorium Fizyki dr inż. Leszek Pawlicki.

Staż Bekker NAWA dla naszego badacza

Logo programu stypendialnego im. Mieczysława Bekkera

Dr inż. Jakub Sitek dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach programu stypendialnego im. Mieczysława Bekkera rozpoczął staż w IBS Center for Multidimensional Carbon Materials w Korei Południowej.

Grafenowe nanopłatki wielu zastosowań

Zdjęcie SEM kompozytu

W czasopiśmie naukowym Materials Today Advances (IF 9.9) znalazł się artykuł naszych badaczy poświęcony wielofunkcyjnemu niemetalicznemu nanokompozytowi polimerowemu mogącemu znaleźć zastosowanie m.in. w przemyśle lotniczym i kosmicznym.

Maj z Wydziałem Fizyki

Zdjęcie przedstawiające kwitnące drzewo i logo Wydziału Fizyki

Zbliżające się wydarzenia

Stypendium MEiN dla naszego studenta

Grafika przedstawiająca mózg

Bartłomiej Kliś, student II roku fizyki technicznej, został wyróżniony stypendium Ministra Edukacji i Nauki przyznanym za znaczące osiągnięcia naukowe.

Spotkanie z przedstawicielami A*STAR

Grafika singapurskiej sieci instytutów A*STAR

Zachęcamy do udziału w spotkaniu z delegacją rządowej agencji A*STAR z Singapuru i rozmowy na temat współpracy naukowej oraz oferty stypendialnej dla studentów i młodych naukowców. Zainteresowani powinni się zarejestrować przez specjalny formularz.