Przepis na prawdziwe obrazowanie 3D

Zdjęcie z pracowni

Zespół fizyków z Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu w Białymstoku zaproponował nową metodę zapisu holograficznych obrazów 3D. Wyniki prac optyków znalazły się w czasopiśmie Nature Communications.

Szczęśliwych świąt

Kartka świąteczna

Bożego Narodzenia!

Uruchamiamy nowoczesne Wirtualne Laboratorium Komputerowe

Nasi studenci zyskali dostęp do narzędzia, które umożliwi im bezproblemowy, elastyczny dostęp do niezbędnych w codziennej pracy licencjonowanych programów.

Trwa nabór do Szkoły Doktorskiej PW

Zdjęcie mikroskopu

Do 8 stycznia 2023 roku kandydaci na studia III stopnia mogą się rejestrować i składać dokumenty w systemie irk.pw.edu.pl.

Seminarium Fizyki Fazy Skondensowanej

Abstrakt graficzny obrazujący zachowanie sygnału fotoprądu

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego dr inż. Karolina Czerniak-Łosiewicz opowie o metodologii badań, modyfikacjach i zastosowaniu dwuwymiarowych dichalkogenków metali przejściowych jako materiałów optoelektronicznych. Seminarium odbędzie się 15 grudnia o 12.15 w Audytorium.

Nowe granty NCN dla naszych badaczy

Zdjęcie mikroskopu

Dofinansowanie w ramach konkursu OPUS 23 otrzymały dwa projekty z naszego wydziału.

Przepis na prawdziwe obrazowanie 3D

Zdjęcie z laboratorium optyki

Wyniki badań na łamach Nature Communications

Characterization of materials using synchrotron X-ray radiation at the European Synchrotron (ESRF) — seminarium wydziałowe

European Synchrotron (ESRF), fot. esrfsynchrotron

Zapraszamy na seminarium, które 8 grudnia poprowadzi dr Maciej Jankowski z Europejskiego Ośrodka Promieniowania Synchrotronowego w Grenoble.

Grafit na dużą skalę

Zdjęcie trojga spośród piątki twórców projektu

Zespół badaczy z naszego wydziału we współpracy z Wydziałem Chemicznym PW otrzymał dofinansowanie Inkubatora Innowacyjności 4.0 na realizację projektu, w ramach którego będzie możliwe zwiększenie produkcji grafitu interkalowanego do nanokompozytów polimerowych.

Nasza studentka i doktorantka laureatkami Stypendium pod choinkę

Zdjęcie laureatek Stypendium pod choinkę 2022 i dr inż. Agnieszki Siemion, prodziekan ds. studenckich

Daryna Budiakivska i Priyanka Roy Chowdhury znalazły się w gronie osób wyróżnionych za ponadprzeciętną aktywność naukową, zaangażowanie w życie uczelniane i aktywne promowanie Politechniki Warszawskiej.