Wyniki rekrutacji na studia I stopnia

Zdjęcie podskakujących ze szczęścia studentów

Sprawdź komunikaty na swoim Indywidualnym Koncie Rekrutacyjnym (IKR) i dowiedz się, gdzie i jak dostarczyć dokumenty.

Nasze badaczki w komitecie wykonawczym RHIC/AGS Users' Group

Zdjęcia dr inż. Marii Stefaniak i prof. Hanny Zbroszczyk

Prof. Hanna Zbroszczyk i dr inż. Maria Stefaniak dołączają do zespołu odpowiedzialnego za współpracę z kadrą zarządzającą i administracją Brookhaven National Laboratory (BNL) oraz tworzenie planów badawczych i organizacyjnych.

Sekretne życie elektrolitów stałych

dr inż. Marcin Kryński

Nowy projekt dr. inż. Marcina Kryńskiego w ramach LAB-TECH of Excellence

Nasi studenci z dofinansowaniem programu CyberSummer@WUT-2

Grafika ilustrująca przestrzeń cyfrową

Piotr Machura i Bartłomiej Zwoliński skorzystają ze wsparcia programu, którego celem jest włączanie studentów w działalność badawczo-rozwojową Centrum Badawczego POB Cyberbezpieczeństwo i analiza danych.

Sekretne życie elektrolitów stałych

dr. inż. Marcin Kryński

Efektywne magazynowanie energii elektrycznej to jedno z większych wyzwań współczesności. Problem próbuje się rozwiązywać m.in. przez rozwijanie nowych baterii czy ogniw paliwowych, których kluczowym elementem jest elektrolit. Nierozpoznanymi dotąd procesami zachodzącymi w elektrolitach stałych zajmie się w swoim nowym projekcie dr inż. Marcin Kryński.

WHO doceniła wyniki badań naszych naukowców

Zdjęcie kobiety w maseczce ochronnej i telefonem w dłoniach

Praca zespołu z Wydziału Fizyki PW spotkała się z zainteresowaniem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i została zacytowana w tegorocznym raporcie Digital solutions to health risks raised by the COVID-19 infodemic: policy brief.

Znamy laureata nagrody im. Profesora Józefa Dygasa

Zdjęcie Fryderyka Łaskiego i Teodora Buchnera

Wyróżnienie otrzymał Fryderyk Łaski za pracę magisterską „Analityczne i numeryczne modele biopotencjału”.

Kolejni absolwenci śmiało wychodzą w świat

Zdjęcie przedstawiające absolwentów podrzucających birety

W sobotę 25 czerwca w wydziałowym Audytorium odbyła się uroczystość zakończenia studiów I i II stopnia.

Zmarła dr Janina Mikołajczyk

Świeczka
21 czerwca zmarła nasza Koleżanka dr Janina Mikołajczyk, absolwentka Wydz. Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, wieloletni pracownik Instytutu Fizyki i Wydziału Fizyki PW.

Soczewka rodem z Gwiezdnych Wojen

Zdjęcie dr. inż. Krzysztofa Petelczyca

Nauka nierzadko inspiruje się kulturą popularną. Takie były początki opracowanego na Wydziale Fizyki rozwiązania, które może się przyczynić do poprawy jakości widzenia u osób starszych.