Sześciu badaczy z Wydziału Fizyki

wśród 2% najczęściej cytowanych naukowców na świecie

KNFK rekrutuje!

Grafika rekrutacyjna Koła Naukowego Fizyki Komputerowej
Koło Naukowe Fizyki Komputerowej zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 10.11. o godzinie 18 w sali 111, gdzie będzie można usłyszeć więcej o ich działalności oraz dołączyć do Koła. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku:

Seminarium Fizyki Fazy Skondensowanej

Grafika materiału dwuwymiarowego
Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej zaprasza na Seminarium Fizyki Fazy Skondensowanej, na którym mgr. inż. Jakub Sitek wygłosi referat pt. „Wzrost heterostruktur van der Waalsa metodą chemicznego osadzania z fazy gazowej”.
Seminarium odbędzie się w czwartek 25 listopada 2021 r. o godzinie 12.15 w Audytorium Fizyki.

Zmarla Alekandra Krzystek

Paląca się świeca
W dniu 21 października 2021 roku zmarła w wieku 85 lat Aleksandra Krzystek, wieloletnia pracownica Politechniki Warszawskiej szczególnie związana z byłem Wydziałem „FTIMS"

Wprowadzenie do mikrokontrolerów AVR. Od elektroniki do programowania

Okładka podręcznika "Wprowadzenie do mikrokontrolerów AVR. Od elektroniki do programowania"
Właśnie ukazała się monografia pt. "Wprowadzenie do mikrokontrolerów AVR. Od elektroniki do programowania" autorstwa pracowników naukowych Wydziału Fizyki PW.

Dzień Fotoniki

Grafika Dnia Fotoniki

21 października 2021, godz 12:00 Aula GF

Seminarium Fizyki Fazy Skondensowanej

Zdjęcie mikroskopowe

Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej zaprasza na Seminarium Fizyki Fazy Skondensowanej, na którym dr hab. inż. Tomasz Pietrzak wygłosi referat pt. „Stabilizacja metastabilnych faz Bi2O3w matrycy amorficznej – podejście doświadczalne i numeryczne”. Seminarium odbędzie się w czwartek 21 października 2021 r o godzinie 12.15 w Audytorium Fizyki.

Nagroda Nobla z Fizyki 2021

Portrety noblistów

za przełomowy wkład w zrozumienie złożonych systemów fizycznych i odkrycie wzajemnego oddziaływania nieporządku i fluktuacji w układach fizycznych

Znajdź swojego tutora!

Grafika promująca program tutorski
Zapraszamy uzdolnionych studentów PW do udziału w zajęciach prowadzonych metodą tutoringu. Program Mistrzowie dydaktyki.

Nabór wniosków do konkursu START 2022

Grafika programu START
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej otwiera nabór wniosków do konkursu w programie START, w którym młodzi uczeni mogą zdobyć stypendium za wybitne osiągnięcia naukowe. Nabór będzie prowadzony do 22 listopada br.