Praktyki w firmie VIGO

Adam Piotrowski, VIGO
Zapraszamy studentów naszego Wydziału do zapoznania się i skorzystania w najbliższe wakacje z oferty praktyk w wielu działach technologicznych i organizacyjnych polskiej firmy fotonicznej VIGO.

Nowa publikacja zespołu prof. Franciszka Kroka we współpracy z Queen Mary University of London w Journal of Materials Chemistry A

Struktura BIGEVOXu
W renomowanym czasopiśmie Journal of Materials Chemistry A (IF=12.732) ukazała się praca będąca efektem współpracy zespołu Pracowni Krystalicznych Przewodników Superjonowych WF PW (mgr inż. Aleksandra Dzięgielewska, dr inż. Marcin Małys, prof. dr hab. Franciszek Krok) z naukowcami z Queen Mary University of London.

Granty Rady Naukowej Dyscypliny na rok 2022

Zdjęcie mikroskopu
Granty badawcze dla młodych pracowników badawczo-dydaktycznych i doktorantów Politechniki Warszawskiej w dyscyplinie Nauki Fizyczne, mają na celu wsparcie działalności badawczej w szczególności służącej przygotowaniu doktoratu, habilitacji, publikacji naukowej lub wniosku o finansowanie ze źródeł zewnętrznych, w tym NCN lub NCBiR. Termin składania wniosków mija 14.03.2022.

Солідарні з Україною

Zdjęcie Gmachu Głównego w barwach flagi Ukrainy

Solidarni z UkrainÄ…

Jak fotonika pomaga w diagnostyce raka?

Zdjęcie mikroskopu
Specjaliści z Belgii i Polski pracują nad platformą, która pozwoli wykryć raka w bardzo wczesnym stadium. Wykorzystują do tego wyjątkowe właściwości światła i nanomateriały węglowe. W projekt zaangażowani są naukowcy z Wydziału Fizyki PW.

Dr K. Zberecki współautorem pracy w Applied Physics Reviews

Ilustracja z pracy w Applied Physics Reviews

Wyniki pracy sÄ… unikatowe

dr inż. Agnieszka Siemion Zlotym Inżyniererm 2021?

Statuetki Złotego Inżyniera

Głos można oddać na plebiscyt.przeglad-techniczny.pl

Wydział Fizyki gra z WOŚP!

Grafika WOÅšP

do 1 lutego zapraszamy do wpłat do e-skarbonki

V edycja Konkursu o NagrodÄ™ Jana Czochralskiego

Zdjęcie Jana Czochralskiego
Zapraszamy do zgłaszania prac dotyczących zagadnień z obszaru działalności naukowo-technicznej patrona konkursu. Na zgłoszenia czekamy do 31 marca 2022 r.

Seminarium: Dlaczego Nagroda Nobla z Fizyki w roku 2021 została przyznana za badania złożoności?

Grafika promująca seminarium "Dlaczego Nagroda Nobla z Fizyki w roku 2021 została przyznana za badania złożoności?"
Nagroda Nobla z Fizyki za rok 2021 została przyznana za przełomowe odkrycia dotyczące zrozumienia układów złożonych trzem badaczom: Syukuro Manabe i Klausowi Hasselmanowi za opracowanie modeli zmian klimatu na Ziemi oraz Giorgio Parisiemu za wyjaśnienie natury ukrytego porządku w pozornie nieuporządkowanych układach.