Aktualności
Wydział Fizyki partnerem zrównoważonego rozwoju
Zostaliśmy jednym z 14 partnerów w konsorcjum projektu STAGE — The Sustainable Transition to the Agile and Green Enterprise, którego celem jest promowanie zrównoważonego rozwoju w małych i średnich przedsiębiorstwach. Przedsięwzięcie będzie realizowane w ścisłej współpracy z europejskim przemysłem.
Prof. Tomasz Woliński z tytułem Optica Senior Member
Wyróżnienie jest dowodem uznania doświadczenia i osiągnięć zawodowych w dziedzinie optyki i fotoniki.
Ciecze zwykłe czy niezwykłe?
Chociaż woda jest najpowszechniejszą na Ziemi substancją i sami składamy się w znacznej mierze właśnie z niej, dla naukowców stanowi obiekt nie do końca poznany. O jej licznych anomaliach i relacji do wszystkich cieczy możemy przeczytać w artykule opublikowanym w czasopiśmie naukowym Proceedings of the National Academy of Sciences. Współautorem publikacji jest prof. Jerzy Antonowicz.
Misja rodem z Marsa
Daryna Budiakivska, nasza studentka i członkini Studenckiego Koła Astronautycznego, już 22 lipca wystartuje razem ze swoją drużyną w zawodach Anatolian Rover Challenge. Podczas imprezy zespół SKA zaprezentuje łazik marsjański Sirius II.
Rekrutacja na studia I stopnia — dziękujemy za złożenie dokumentów
Gratulujemy wszystkim przyjętym na studia!
Teleskop Jamesa Webba w pigułce
Kilka dni temu NASA zaprezentowała zdjęcia, które pozwoliły obejrzeć niewielki, choć imponujący fragment Wszechświata. Uchwycenie zbioru gwiazd i galaktyk umożliwił kosmiczny teleskop Jamesa Webba. O tym wyjątkowym narzędziu, budzącym zachwyt nie tylko fizyków, opowiada dr inż. Filip Sala z Zakładu Optyki i Fotoniki.
Wyniki rekrutacji na studia I stopnia
Sprawdź komunikaty na swoim Indywidualnym Koncie Rekrutacyjnym (IKR) i dowiedz się, gdzie i jak dostarczyć dokumenty.
Nasze badaczki w komitecie wykonawczym RHIC/AGS Users' Group
Prof. Hanna Zbroszczyk i dr inż. Maria Stefaniak dołączają do zespołu odpowiedzialnego za współpracę z kadrą zarządzającą i administracją Brookhaven National Laboratory (BNL) oraz tworzenie planów badawczych i organizacyjnych.
Sekretne życie elektrolitów stałych
Nowy projekt dr. inż. Marcina Kryńskiego w ramach LAB-TECH of Excellence
Nasi studenci z dofinansowaniem programu CyberSummer@WUT-2
Piotr Machura i Bartłomiej Zwoliński skorzystają ze wsparcia programu, którego celem jest włączanie studentów w działalność badawczo-rozwojową Centrum Badawczego POB Cyberbezpieczeństwo i analiza danych.