Zapisy na studia II stopnia

Zdjęcie osoby korzystającej z komputera

Od 1 do 28 sierpnia można się rejestrować na stacjonarne studia magisterskie rozpoczynające się w październiku. Zapisy odbywają się w systemie IRK.

Druga tura rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia na kierunku Fizyka Techniczna

Zdjęcie ludzi w Gmachu Głównym PW
Informujemy, że ze względu na dużą liczbę kandydatów, którzy nie zostali zakwalifikowani w Turze 1 rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia, otwieramy Turę 2 zapisów na te studia. Rejestracja kandydatów na kierunki studiów prowadzone w Warszawie – od 1 do 28 sierpnia. Decyzje o kwalifikacji zostaną podjęte 1 września.

Superkomputer LUMI i kwantowe fenomeny

Wizualizacja stanu turbulencji kwantowej w ultrazimnym gazie Fermiego

Finisz projektu naszego badacza

Sieci neuronowe od podszewki — warsztaty

Grafika ilustrująca złożoną sieć

Zapraszamy na warsztaty, które odbędą się w tę sobotę (15 lipca) o 11.00 w sali 111 Gmachu Fizyki. Zajęcia poprowadzi dr inż. Marcin Kryński.

Rekrutacja na studia I stopnia - I tura

Zdjęcie przedstawiające studentów Wydziału Fizyki PW zmierzających w stronę Gmachu Fizyki

Dwa sukcesy w konkursie CyberSummer@WUT-3

Kamil Orzechowski i Kordian Makulski

Granty badawcze na realizację projektów otrzymali Kordian Makulski i Kamil P. Orzechowski.

Superkomputer LUMI i kwantowe fenomeny

Wizualizacja stanu turbulencji kwantowej w ultrazimnym gazie Fermiego

Dr hab. inż. Gabriel Wlazłowski, prof. PW, wykorzystał możliwości superkomputera LUMI do zaawansowanych badań z zakresu mechaniki kwantowej. Nasz badacz właśnie zakończył projekt Turbulent Dynamics in Superfluid Fermi Systems prowadzony w ramach konkursu na pilotażowe granty obliczeniowe realizowane z wykorzystaniem infrastruktury najpotężniejszego europejskiego superkomputera.

Nasz fizyk w składzie delegacji do UNSCEAR

Dr inż. Krzysztof Fornalski wraz z pozostałymi członkami polskiej delegacji do UNSCEAR

W czerwcu do Wiednia zjechali członkowie stałego komitetu ONZ zajmującego się monitorowaniem danych dotyczących skutków działania promieniowania jonizującego. W składzie delegacji polskiej znalazł się dr inż. Krzysztof W. Fornalski, który pełni rolę zastępcy jej przewodniczącego.

Letni obóz naukowy 2023

Zdjęcie młodzieży w gmachu Politechniki Warszawskiej

Pomysł na końcówkę wakacji? Obóz naukowy Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej! Zapraszamy do zapisów na zajęcia, które będą się odbywały od 21 do 26 sierpnia.

Nasi fizycy aktywni w eksperymencie STAR

Reprezentanci Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej w Brookhaven National Laboratory

Mgr inż. Jędrzej Kołaś, dr Daniel Wielanek i prof. Hanna Zbroszczyk uczestniczą w zbieraniu danych eksperymentu STAR (Solenoidal Tracker At RHIC) przy akceleratorze RHIC (Relativistic Heavy Ion Collider) w znajdującym się w Stanach Zjednoczonych Brookhaven National Laboratory.