Aktualności

Spotkanie świąteczne

choinka

Zapraszamy na wydziałowe spotkanie świąteczne! Tradycyjnie już zobaczymy się w Auli Gmachu Fizyki, od niedawna noszącej imię Mieczysława Wolfkego. Wspólne świętowanie rozpoczniemy 19 grudnia o 14.30.

Jak wykorzystać właściwości wiązek Airy’ego?

Zdjęcie z laboratorium optyki nieliniowej na Wydziale Fizyki PW

Wiązki Airy’ego, fale świetlne o niezwykłych właściwościach, stały się tematem innowacyjnych badań naukowców z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, których wyniki opublikowano na łamach prestiżowego czasopisma Optics Letters.

Konrad Kwatek w Radzie Młodych Uczonych PW

Rektor PW, prof. Krzysztof Zaremba, wraz z naszym fizykiem, dr. inż. Konradem Kwatkiem

Zadaniem nowego gremium będzie wspieranie rozwoju młodych naukowców z naszej uczelni. Każda z dyscyplin naukowych na PW ma w zespole swojego reprezentanta.

Finał Three Minute Thesis z udziałem naszych doktorantów

Błażej Żyliński i Monira Shirajum

Monira Shirajum i Błażej Żyliński wezmą udział w finale politechnicznej edycji konkursu, którego uczestnicy mają 180 sekund na to, by opowiedzieć o swoich badaniach w sposób zrozumiały, a przede wszystkim angażujący. Prezentacji będzie można wysłuchać 13 grudnia od 14.00 w sali 1.01 gmachu Rektorska 4. Wydarzenie będzie również transmitowane online.

Monika Halendy i Marta Kajkowska z grantami PRELUDIUM 23

Zdobywczynie grantów PRELUDIUM 23: (od lewej) Marta Kajkowska i Monika Halendy, fot. Sławomir Ertman

MÅ‚ode badaczki zwiÄ…zane z ZakÅ‚adem Optyki i Fotoniki zdobyÅ‚y finansowanie Narodowego Centrum Nauki na realizacjÄ™ swoich projektów. 

Krystian Rosłon na straży strategicznego systemu eksperymentu ALICE

Krystian Rosłon

Nasz fizyk obejmuje nową, ważną funkcję w strukturach grupy zajmującej się szybkim wyzwalaczem oddziaływań — FIT w detektorze ALICE.

Pożegnanie Olusia Wildowicza

OluÅ› Wildowicz

Żegnamy małego Aleksandra Wildowicza, syna naszego doktoranta, Sebastiana Wildowicza. Pogrzeb odbędzie się 5 grudnia na cmentarzu w Starosielcach (Białystok, ul. św. Andrzeja Boboli).

Innowacyjne oprogramowanie do symulacji wnętrza gwiazdy neutronowej

Wizualizacja pierścieni wirowych

Publikacja w Physical Review X

Sympozjum "Rewolucja w EKG — nowa szansa dla pacjentów"

Grafika promujÄ…ca I Sympozjum Innowacji Medycznych

Jak można spojrzeć na EKG z zupełnie innej perspektywy? Na to pytanie postarają się odpowiedzieć prof. Teodor Buchner i dr inż. Tomasz Gradowski podczas I Sympozjum Innowacji Medycznych, które 13 grudnia odbędzie się na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Fizyka Nowotworu. Teoria struktury śladu — model Katza

Ductal carcinoma, fot. unsplash / National Cancer Institute

W czwartek 28 listopada zapraszamy na prelekcję prof. dr. hab. Michała Waligórskiego. Spotykamy się w sali 111 Gmachu Fizyki o godzinie 16.15 (transmisja online: MS Teams).