Солідарні з Україною

Gmach Główny PW w kolorach flagi Ukrainy

Noc Muzeów na Wydziale Fizyki

Grafika Gmachu Głównego PW i księżyca

Zapraszamy 14 maja w godz. 18:00-23:00.

Możliwość zakupu bluz wydziałowych!

Studenci w bluzach wydziałowych
Drodzy Pracownicy, Drodzy Studenci – wracają bluzy wydziałowe. Ponownie zatem możecie nosić fizykę tuż przy samym sercu! Możliwy do zamówienia wzór odpowiada temu na zielonej bluzie ze zdjęcia.

Trwa nabór na wrześniowe praktyki w Laboratorium Wysiłku Fizycznego

Zdjęcie z Laboratorium Wysiłku Fizycznego
Zapraszamy studentów PW do udziału w dwóch projektach realizowanych w Laboratorium Wysiłku Fizycznego. Rekrutacja trwa do 10 maja, rozstrzygnięcie do 15 maja. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem laboratorium.wysilku@pw.edu.pl. Szczegółowe informacje na plakatach.

Konkurs na identyfikację graficzną studiów z ION

Grafika symbolizująca absolwenta
Drodzy studenci, chcielibyśmy, aby studia z Indywidualną Opieką Naukową (ION) stały się istotnym elementem kształcenia na Wydziale Fizyki PW, umożliwiającym rozwój naukowy obecnych studentów i zachęcającym kandydatów do podjęcia studiów na naszym Wydziale.

Zmarł prof. dr hab. Jan Przedmojski

Zdjęcie palącej się świecy
Z przykrością informujemy, że w dniu 12 kwietnia 2022 r. zmarł prof. dr hab. Jan Przedmojski (ur. 1 czerwca 1929 r.), wieloletni pracownik naszego Wydziału.

Dwoje studentów naszego wydziału ze stypendiami MEiN

Logo MEiN
Patrycja Czerwińska i Mateusz Samsel znaleźli się wśród sześciu studentów fizyki technicznej w kraju odznaczonych przyznaniem stypendiów Ministra Edukacji i Nauki dla studentów na rok akademicki 2021/2022. Serdecznie gratullujemy!

Seminarium Fizyki Fazy Skondensowanej (21 kwietnia)

Grafika promująca Seminarium Fizyki Fazy Skondensowanej
ZMIANA TERMINU SEMINARIUM!
Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej zaprasza na Seminarium Fizyki Fazy Skondensowanej, na którym dr. inż. Jan Jamroz wygłosi referat pt.
„Badanie korelacji pomiędzy właściwościami strukturalnymi i elektrycznymi związków układu podwójnego Bi2O3-RE2O3 (RE = Pr, Nd) o strukturze romboedrycznej”.
Seminarium odbędzie się w czwartek 21 kwietnia 2022 r. o godzinie 12.15 w Audytorium Fizyki.

Zbiórka UPSów i baterii Li-ion na magazyny energii dla Ukrainy

Grafika promująca zbiórkę UPSów i baterii Li-ion na magazyny energii
Pracownik naszego Wydziału, prof. dr hab. Michał Marzantowicz jest pomysłodawcą i koordynatorem projektu, którego celem jest zbiórka UPSów (działających lub nie) oraz innych pakietów baterii litowo-jonowych (np. z hulajnóg elektrycznych).

Zapraszamy pracowników i studentów na sympozjum „ Energia do 2050 roku - jak fizycy uratują świat”

Zdjęcie paneli fotowoltaicznych
Sympozjum odbędzie się 7 kwietnia 2022 roku w godzinach 14:15-16:00 w audytorium w Gmachu Fizyki. Jego celem będzie krótkie przedstawienie zarówno możliwości nowych technologii, jak i problemów, które trzeba rozwiązać, aby w sposób racjonalny ekonomicznie uzyskać neutralność klimatyczną do 2050 roku. W obliczu wojny za naszą wschodnią granicą kwestia odejścia od paliw kopalnych wydaje się bardziej aktualna niż kiedykolwiek.