Aktualności
Nasza absolwentka najlepsza w konkursie PZPTS
Praca inżynierska Martyny Winnik zwyciężyła w 6. edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu nowatorskiego zastosowania tworzyw sztucznych organizowanego przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych.
PW włącza się w polski program rozwoju energetyki jądrowej
List intencyjny w sprawie opracowania programów kształcenia i uruchomienia kierunków studiów został podpisany 31 stycznia w Warszawie. Wśród sygnatariuszy znalazło się sześć polskich uczelni technicznych, w tym Politechnika Warszawska.
BIMEVOX-y w centrum uwagi
Artykuł poświęcony lokalnej strukturze przewodników jonów tlenu, BIMEVOX-ów, znalazł się na okładce styczniowego wydania Chemistry of Materials. Wyniki są efektem współpracy grupy badawczej prof. Franciszka Kroka (w skład której weszli: Aleksandra Dzięgielewska, Marcin Małys, Marcin Kryński) z zespołem dr. Isaaca Abrahamsa z Queen Mary University of London.
Jak zadbać o bezpieczeństwo elektrowni jądrowych
Według statystyk Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej na świecie działa nieco ponad 440 reaktorów jądrowych, a niemal 60 jest w budowie. To kluczowa dla niskoemisyjnej energii elektrycznej infrastruktura, o której bezpieczeństwo należy odpowiednio zadbać. Pomóc mogą badania dr. hab. inż. Daniela Kikoły, prof. PW, i Rafała Dąbrowskiego z Państwowej Agencji Atomistyki, związanego również ze Szkołą Doktorską PW.
Nabór na studia II stopnia — składanie dokumentów
Rejestracja internetowa jest już zakończona. Do 13 lutego w dziekanacie Wydziału Fizyki można składać dokumenty wymagane w rekrutacji na studia magisterskie.
Warsztaty ALICE Masterclass dla licealistów
Poczuj się jak badacz Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN i weź udział w całodniowych, darmowych warsztatach! Zarejestruj się, żeby poznać tematykę fizyki wysokich energii, przeprowadzić analizę na rzeczywistych danych zebranych przez eksperyment ALICE i porównać swoje wyniki z uczestnikami ćwiczenia z innych zakątków świata.
WOŚP na Politechnice Warszawskiej
W dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli 29 stycznia, w Gmachu Głównym PW odbędą się licytacje politechnicznych atrakcji, wyjątkowy koncert, zabawy z kołami naukowymi i organizacjami studenckimi oraz warsztaty. Zapraszamy!
Udany finisz „Mistrzów Dydaktyki”
Dobiegły końca trzysemestralne zintegrowane zajęcia tutoringowe z podstaw fizyki oraz podstaw i języków programowania prowadzone przez dr. hab. inż. Tomasza Pietrzaka. Jakie są wrażenia czwórki uzdolnionych studentów, którzy mieli okazję w nich uczestniczyć?
Wydział Fizyki i CEZAMAT łączą siły dla elektroniki nowej generacji
Innowacyjna platforma do syntezy materiałów 2D i ich heterostruktur
Fizyka nowotworu — nowe seminarium naukowe
Nowotwór to obiekt badań wykraczający poza medycynę — to zagadnienie interdyscyplinarne, którym zajmują się także fizycy i matematycy. Dzięki zaangażowaniu wielu specjalistów możliwe było powstanie dziedziny, jaką jest fizyka nowotworu. Zapraszamy na seminarium z nowego cyklu poświęconego temu zagadnieniu. Pierwsze spotkanie już 25 stycznia.