Aktualności
Wyraź swoją opinię
Zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety dotyczącej zmian na Wydziale Fizyki PW.
Urok detalu
Na Politechnice Warszawskiej pojawiło się wyjątkowe urządzenie oferujące nieprzeciętne możliwości — to drukarka Nanoscribe Photonic Professional GT2, która pozwala wytwarzać obiekty trójwymiarowe w bardzo dużej rozdzielczości.
Sukces w konkursie EnergyEduLab IDUB
Zgłoszony przez dr. inż. Przemysława Michalskiego projekt „Układ laboratoryjny do charakteryzacji baterii i ich komponentów” zdobył finansowanie w ramach programu „Inicjatywa Doskonałości — Uczelnia Badawcza”.
27. Konkurs o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej
Studentów, doktorantów i naukowców pracujących w grupach badawczych zapraszamy do udziału w najnowszej edycji konkursu, której hasło przewodnie to „Dane dla środowiska”.
Prawo po stronie nauki
Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach dla osób ze środowiska akademickiego, które zabierają lub planują zabierać głos w debacie publicznej na tematy naukowe. Spotkanie organizuje Fundacja Marsz dla Nauki.
Nowa umowa — nowe możliwości stażowe
Dzięki podpisanej 10 października umowie z ośrodkiem FAIR/GSI studenci, doktoranci oraz naukowcy zyskają możliwość podnoszenia kompetencji w ramach programu Get_involved.
Rozedrgane materiały 2D
Dwuwymiarowe materiały warstwowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem naukowców z całego świata z powodu atrakcyjności ich właściwości fizycznych, które można dodatkowo ulepszać pod kątem pożądanych zastosowań. Jednym z kluczowych parametrów w takich materiałach jest — określona przez liczbę warstw — grubość, która ma wpływ na wszelkie właściwości fizyczne materiału. W swoich badaniach pochylił się nad zagadnieniami z nią związanymi mgr inż. Konrad Wilczyński wraz z zespołem z Zakładu Badań Strukturalnych.