Młodzi, sprawni, wrażliwi na koronawirusa

Grafika przedstawiająca serce

Naukowcy z Wydziału Fizyki razem z lekarzami szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie sprawdzili, jak nawet lekkie przechorowanie COVID-19 może wpływać na aktywność autonomicznego układu nerwowego młodych osób. O rezultatach ich prac możemy przeczytać w czasopiśmie Scientific Reports.

Seminarium fizyki fazy skondensowanej (9 czerwca)

Grafika promujca seminarium „Metody elektrycznej charakteryzacji wielowarstwowych nanostruktur magnetycznych”
Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej zaprasza na Seminarium Fizyki Fazy Skondensowanej, na którym dr inż. Piotr Ogrodnik wygłosi referat pt. „Metody elektrycznej charakteryzacji wielowarstwowych nanostruktur magnetycznych”.
Seminarium odbędzie się w czwartek 9 czerwca 2022 r. o godzinie 13.15 w Audytorium Fizyki.

Konkurs Polskiego Towarzystwa Nukleonicznego 2022

Grafika promująca Konkurs Polskiego Towarzystwa Nukleonicznego
Polskie Towarzystwo Nukleoniczne (PTN) ogłasza kolejny konkurs na najlepsze prace doktorskie, magisterskie, inżynierskie i licencjackie związane tematycznie z atomistyką (energetyka jądrowa, zastosowania medyczne technik nuklearnych, technologie radiacyjne, inne prace tematyką nawiązujące do problematyki korzyści i zagrożeń związanych z wykorzystaniem zjawisk, procesów i technik jądrowych, technicznymi aspektami, ekonomiką i odbiorem społecznym zastosowań energetyki jądrowej i inne). Do konkursu mogą być zgłaszane również prace obronione na humanistycznych kierunkach studiów (prawo, ekonomia, turystyka, dziennikarstwo itd.)

Doktoranci naszego wydziału zwycięzcami konkursów MedTech-Athon

Grafika promująca MedTech-Athon
Pierwsze miejsce zajął zespół Personal-Sensbox, który otrzymał 40 tysięcy złotych do zrealizowania w ramach programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” w Centrum Badawczym POB „Biotechnologia i inżynieria biomedyczna”. Jego członkiem jest doktorant naszego wydziału Szymon Baczyński. Z kolei drugie miejsce przypadło m.in. zespołowi Scienceporium z udziałem doktorantki naszego wydziału mgr Laboni Manna. Zespół otrzymał 30 tys. zł na rozwój produktu. Pomysłem zespołu było opracowanie zestawu testowego dla wirusa „LASSA” w celu jego wczesnego wykrywania.

Niskoenergetyczne zderzenia z udziałem jąder ciężkich w zależnej od czasu teorii funkcjonału gęstości energii.

Grafika projektowa

Nowy projekt w programie OPUS Narodowego Centrum Nauki

Sympozjum Roku Mieczysława Wolfkego

Mieczysław Wolfke – rysunek
Zapraszamy do uczestnictwa online w Sympozjum Roku Mieczysława Wolfkego. Transmisja na żywo dostępna jest poniżej.

Piknik naukowy z M. Wolfkem i Wydziałem Fizyki

Grafika promująca piknik naukowy z M. Wolfkem