27. Konkurs o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej

Grafika promująca 27. edycję Konkursu o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej

Studentów, doktorantów i naukowców pracujących w grupach badawczych zapraszamy do udziału w najnowszej edycji konkursu, której hasło przewodnie to „Dane dla środowiska”.

Prawo po stronie nauki

Zdjęcie mężczyzny udzielającego wywiadu

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach dla osób ze środowiska akademickiego, które zabierają lub planują zabierać głos w debacie publicznej na tematy naukowe. Spotkanie organizuje Fundacja Marsz dla Nauki.

Nowa umowa — nowe możliwości stażowe

Zdjęcie przedstawicieli PW i FAIR/GSI podczas uroczystości podpisania umowy o stażach

Dzięki podpisanej 10 października umowie z ośrodkiem FAIR/GSI studenci, doktoranci oraz naukowcy zyskają możliwość podnoszenia kompetencji w ramach programu Get_involved.

Nawet Einstein czasami się mylił

Grafika przedstawiająca laureatów nagrody Nobla w 2022 r. autorstwa Niklasa Elmeheda

O tegorocznym Noblu z fizyki i jego znaczeniu

Rozedrgane materiały 2D

Grafika przedstawiająca dwuwarstwowy film WS2

Dwuwymiarowe materiały warstwowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem naukowców z całego świata z powodu atrakcyjności ich właściwości fizycznych, które można dodatkowo ulepszać pod kątem pożądanych zastosowań. Jednym z kluczowych parametrów w takich materiałach jest — określona przez liczbę warstw — grubość, która ma wpływ na wszelkie właściwości fizyczne materiału. W swoich badaniach pochylił się nad zagadnieniami z nią związanymi mgr inż. Konrad Wilczyński wraz z zespołem z Zakładu Badań Strukturalnych.

Rok akademicki 2022/2023 uroczyście rozpoczęty!

Audytorium Gmachu Fizyki podczas inauguracji nowego roku akademickiego

Otwieramy kolejny rozdział

Zapisz się do ADAMED SmartUP Academy!

Zdjęcie Agnieszki Siemion z uczestniczkami letnich warsztatów Adamed SmartUP Academy

Nie trzeba być studentem, żeby uczestniczyć w fascynujących zajęciach na akademickim poziomie. Zapraszamy do udziału w jesiennej edycji bezpłatnych warsztatów naukowych dla młodzieży organizowanych przez Fundację Adamed. Wśród nich — zajęcia przygotowane przez zespół z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Pierwszy Festiwal Młodych Inżynierów za nami

Zdjęcie uczestników Festiwalu Młodych Inżynierów

Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili i stawili czoła serii inżynierskich wyzwań!

Trzy kwadranse z badawczą i... elektrolitami stałymi

Zdjęcie Darka Aksamita i Marcina Kryńskiego

Bohaterem najnowszego odcinka podcastu „Trzy kwadranse z badawczą” jest dr inż. Marcin Kryński z Zakładu Joniki Ciała Stałego.

Warsaw Science Nights — nocne o nauce rozmowy

Zdjęcie Zuzanny Podgórskiej autorstwa Beaty Muchowskiej

Wieczorne wyjście do miasta, spotkanie ze znajomymi, relaks, przekąski i… wykład o nauce. Zuzanna Podgórska, nasza doktorantka, wymarzyła sobie przedsięwzięcie, które pomogłoby w przemycaniu wiedzy naukowej w nieoczywistych okolicznościach, nieoczywistej grupie odbiorców. Pomysł udało się zrealizować — tak powstał cykl Warsaw Science Nights.