Aktualności

Kontynuuj naukę na studiach II stopnia

Zdjęcie osoby przy komputerze

Od 10 stycznia do 3 lutego trwają zapisy na studia magisterskie, które rozpoczną się w semestrze letnim. Kandydaci mogą się rejestrować na stronie irk.pw.edu.pl.

Startuje projekt OMINO

Zdjęcie ilustrujące przeciążenie informacyjne

W czwartek 12 stycznia na Wydziale Fizyki odbędzie się spotkanie inaugurujące międzynarodowy projekt OMINO (Overcoming Multilevel INformation Overload) przygotowany pod kierownictwem prof. Janusza Hołysta. OMINO będzie pierwszym projektem koordynowanym przez Politechnikę Warszawską w ramach programu ramowego EU Horyzont Europa.

Wyróżnienia PKOpto 2022 dla naszych studentek

Studentki wyróżnione w konkursie PKOpto 2022

Trzy prace dyplomowe obronione na Wydziale Fizyki PW zostały nagrodzone w prowadzonym przez Polski Komitet Optoelektroniki XXXI konkursie im. prof. Adama Smolińskiego.

Seminarium Fizyki Fazy Skondensowanej

abstrakt graficzny

Zapraszamy na seminarium, podczas którego dr. inż. Marcin Kryński wygłosi referat pt. „Przewidywanie energii swobodnej materiałów krystalicznych metodą regresji procesu gaussowskiego”. Seminarium odbędzie się w czwartek 12 stycznia 2023 r. o godzinie 13.30 w Audytorium Fizyki.

Przepis na prawdziwe obrazowanie 3D

Zdjęcie z pracowni

Zespół fizyków z Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu w Białymstoku zaproponował nową metodę zapisu holograficznych obrazów 3D. Wyniki prac optyków znalazły się w czasopiśmie Nature Communications.

Szczęśliwych świąt

Kartka świąteczna

Bożego Narodzenia!

Uruchamiamy nowoczesne Wirtualne Laboratorium Komputerowe

Nasi studenci zyskali dostęp do narzędzia, które umożliwi im bezproblemowy, elastyczny dostęp do niezbędnych w codziennej pracy licencjonowanych programów.

Trwa nabór do Szkoły Doktorskiej PW

Zdjęcie mikroskopu

Do 8 stycznia 2023 roku kandydaci na studia III stopnia mogą się rejestrować i składać dokumenty w systemie irk.pw.edu.pl.

Seminarium Fizyki Fazy Skondensowanej

Abstrakt graficzny obrazujący zachowanie sygnału fotoprądu

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego dr inż. Karolina Czerniak-Łosiewicz opowie o metodologii badań, modyfikacjach i zastosowaniu dwuwymiarowych dichalkogenków metali przejściowych jako materiałów optoelektronicznych. Seminarium odbędzie się 15 grudnia o 12.15 w Audytorium.

Nowe granty NCN dla naszych badaczy

Zdjęcie mikroskopu

Dofinansowanie w ramach konkursu OPUS 23 otrzymały dwa projekty z naszego wydziału.