News
Zapisy na studia II stopnia
Od 1 do 28 sierpnia można się rejestrować na stacjonarne studia magisterskie rozpoczynające się w październiku. Zapisy odbywają się w systemie IRK.
Sieci neuronowe od podszewki — warsztaty
Zapraszamy na warsztaty, które odbędą się w tę sobotę (15 lipca) o 11.00 w sali 111 Gmachu Fizyki. Zajęcia poprowadzi dr inż. Marcin Kryński.
Dwa sukcesy w konkursie CyberSummer@WUT-3
Granty badawcze na realizację projektów otrzymali Kordian Makulski i Kamil P. Orzechowski.
Superkomputer LUMI i kwantowe fenomeny
Dr hab. inż. Gabriel Wlazłowski, prof. PW, wykorzystał możliwości superkomputera LUMI do zaawansowanych badań z zakresu mechaniki kwantowej. Nasz badacz właśnie zakończył projekt Turbulent Dynamics in Superfluid Fermi Systems prowadzony w ramach konkursu na pilotażowe granty obliczeniowe realizowane z wykorzystaniem infrastruktury najpotężniejszego europejskiego superkomputera.
Nasz fizyk w składzie delegacji do UNSCEAR
W czerwcu do Wiednia zjechali członkowie stałego komitetu ONZ zajmującego się monitorowaniem danych dotyczących skutków działania promieniowania jonizującego. W składzie delegacji polskiej znalazł się dr inż. Krzysztof W. Fornalski, który pełni rolę zastępcy jej przewodniczącego.
Letni obóz naukowy 2023
Pomysł na końcówkę wakacji? Obóz naukowy Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej! Zapraszamy do zapisów na zajęcia, które będą się odbywały od 21 do 26 sierpnia.
Nasi fizycy aktywni w eksperymencie STAR
Mgr inż. Jędrzej Kołaś, dr Daniel Wielanek i prof. Hanna Zbroszczyk uczestniczą w zbieraniu danych eksperymentu STAR (Solenoidal Tracker At RHIC) przy akceleratorze RHIC (Relativistic Heavy Ion Collider) w znajdującym się w Stanach Zjednoczonych Brookhaven National Laboratory.
PW tradycyjnie wysoko w rankingu Perspektyw
Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce w zestawieniu najlepszych uczelni akademickich w Polsce, pierwsze w rankingu uczelni technicznych. Fizyka techniczna na PW jest druga w Polsce, a uzyskana punktacja — wyższa niż w zeszłym roku.
Wesprzyj młodego odkrywcę
Krystian Gostomski, student I roku fizyki technicznej, ma szansę dostać się do finału konkursu Explory dla młodych naukowców. Do 30 czerwca trwa głosowanie publiczności.
3 x POSTDOC PW
W 4. edycji konkursu POSTDOC PW do finansowania skierowano trzy wnioski z naszego wydziału.
Promieniuj wiedzą! Darmowe warsztaty dla młodzieży
Zapraszamy do zapisów na jednodniowe zajęcia dla uczniów szkół średnich i klas 7-8 szkół podstawowych, którzy są zainteresowani tematyką promieniotwórczości. Warsztaty poprowadzą specjaliści z Narodowego Centrum Badań Jądrowych oraz Wydziału Fizyki PW.
Birety w górę!
Za nami uroczyste zakończenie studiów I i II stopnia. Dziękujemy za wspólne świętowanie!
Uroczystość zakończenia studiów
Dziekan i Wydziałowa Rada Samorządu Studentów Wydziału Fizyki zapraszają na uroczyste zakończenie studiów I i II stopnia, które odbędzie się w sobotę 17 czerwca o 11.00 w Audytorium Fizyki.
Dziesięć filarów nowotworzenia
O tym, co musi się stać, żeby zdrowa komórka stała się nowotworowa, opowie podczas najbliższego seminarium z cyklu Fizyka nowotworu prof. dr hab. Marcin Kruszewski. Zapraszamy 15 czerwca o 14.15 do sali 111 Gmachu Fizyki, seminarium będzie również transmitowane online.
Kazimierz Antonowicz — życie i twórczość
Zapraszamy na seminarium poświęcone postaci prof. Kazimierz Antonowicza, które poprowadzi prof. dr hab. Józef Szudy (Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu). Spotkanie odbędzie się 15 czerwca o 13.30 w Audytorium Fizyki.
Grant SONATA na badania nowych elektrolitów stałych
Projekt kierowany przez dr. inż. Konrada Kwatka otrzymał finansowanie w 18. edycji konkursu Narodowego Centrum Nauki.
Seminarium pedagogiczne
Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu poświęconego nowoczesnym kompetencjom z obszaru kształcenia. Seminarium poprowadzi w środę 24 maja dr hab. inż. Teodor Buchner.
Fizyka nowotworu
Zapraszamy na kolejne seminarium z serii poświęconej nowotworom. W czwartek 18 maja prelekcję „Modelowanie wpływu poziomu pH w mikrośrodowisku guza na skuteczność terapii przeciwnowotworowych” wygłosi dr hab. Jan Poleszczuk, profesor Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN. Spotkanie odbędzie się o 14.15 w sali 111 Gmachu Fizyki. Transmisja online — MS Teams.
Seminarium Fizyki Fazy Skondensowanej
Zapraszamy na seminarium „Długoczasowe przemiany fazowe indukowane ciśnieniem w olejach roślinnych”, które 18 maja o 14.30 poprowadzi w Audytorium Fizyki dr inż. Leszek Pawlicki.