Aktualności
Prof. Mariusz Zdrojek w zespole doradczym przy MNiSW
Nasz fizyk został powołany do zespołu ds. wzmocnienia transferu wyników badań naukowych. Grupa będzie odpowiadała na potrzeby resortu m.in. poprzez przygotowywanie rekomendacji dotyczących przedsięwzięć i rozwiązań wspierających wykorzystanie potencjału polskich naukowców.
Konferencja Quark Matter 2025
Za nami najważniejsza konferencja dotycząca tematyki zderzeń jonów przy wysokich energiach. Podczas tegorocznej edycji Quark Matter, która odbyła się na Uniwersytecie Goethego we Frankfurcie nad Menem, nie zabrakło reprezentacji z naszego wydziału.
Krystian Rosłon w roli Run Managera ALICE
Nasz fizyk pełni odpowiedzialną funkcję w CERN-owskim eksperymencie ALICE — już po raz drugi powierzono mu koordynowanie działań w czasie zbierania danych i przygotowanie całego zespołu operacyjnego do pracy.
Seminarium dr. inż. Grzegorza Siudema
Temat spotkania, które odbędzie się 10 kwietnia o 15.15 w Audytorium Fizyki, to „Agregowanie sieci złożonych i badanie uniwersalności ich rozkładów rangowych”. Prelekcja związana jest z planowanym wszczęciem procedury habilitacyjnej dr. Siudema.
Rusza współpraca z partnerem z Japonii
Dzięki umowie podpisanej przez Wydział Fizyki PW i japoński instytut NIRS-QST (National Institute of Radiological Sciences będący częścią National Institutes for Quantum Science and Technology) badacze obydwu jednostek mają szansę prowadzić wspólne prace naukowe w obszarze biofizyki radiacyjnej. W działania zaangażowani są dr hab. inż. Krzysztof Fornalski i mgr inż. Julianna Krasowska.
Seminarium C-QuaNT
Zapraszamy na otwarte seminarium inaugurujące działalność Centrum Doskonałości Technologii Kwantowych i Jądrowych C-QuaNT, które odbędzie się 8 kwietnia o 14.00 w Audytorium Fizyki. Wydarzenie otworzy prof. Mariusz Malinowski, Prorektor ds. Nauki.
Fizyka Nowotworu z algami Galdieria sulphuraria w tle
Podczas kolejnego seminarium z cyklu Fizyka Nowotworu dr hab. Zygmunt Szefliński przedstawi wpływ ploidalności na przebieg choroby popromiennej u ekstremofilnej algi Galdieria sulphuraria. Zapraszamy 10 kwietnia o 14.15 do s. 111 w Gmachu Fizyki.