Aktualności
Pielęgnuj ciekawość, rozpocznij studia II stopnia
Trwa rekrutacja na stacjonarne studia magisterskie
Studencka wizyta w ICTER
Międzynarodowe Centrum Badań Oka (ICTER) po raz kolejny umożliwiło naszym studentom wizytę w swojej siedzibie. Organizatorami wycieczki naukowej byli dr inż. Piotr Sobotka (Wydział Fizyki) i mgr Piotr Węgrzyn (ICTER).
Fizyka Nowotworu z dr hab. Beatą Brzozowską
W nowym roku cykl otwieramy prelekcją pt. „Struktura toru cząstki oraz jej wpływ na uszkodzenia radiacyjne i naprawę DNA w komórkach ludzkich”. Seminarium odbędzie się 23 stycznia o 16.15 w sali 111 Gmachu Fizyki, tradycyjnie będzie można również skorzystać z transmisji online.
Nasi fizycy w strukturach warszawskiego PTF-u
W grudniu 2024 r. odbyły się wybory, w których członkowie Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Fizycznego wybrali nowy zarząd. Przewodniczącym został dr inż. Krzysztof Petelczyc, a sekretarzem dr inż. Grzegorz Siudem.
Poznaj polski synchrotron!
Zapraszamy na spotkanie informacyjne z przedstawicielami linii badawczych synchrotronu Solaris, które odbędzie się 30 stycznia o 11.15 w sali 111 Gmachu Fizyki.
Internet rzeczy — warsztaty dla nauczycieli
Nauczycieli szkół średnich i podstawowych zapraszamy na bezpłatne warsztaty organizowane w ramach projektu IoT4schools. Zapisy są prowadzone na stronie iot.fizyka.pw.edu.pl.
Przełomy w fizyce? Mamy w nich udział
Redakcja pisma Physics World na liście dziesięciu najistotniejszych dokonań 2024 roku umieściła eksperyment CERN-owskiej grupy AEgIS, w ramach którego laserowo schłodzono atomy pozytonium. Znakomitą część zespołu AEgIS tworzą naukowcy z Politechniki Warszawskiej, w tym Wydziału Fizyki.
Daniel Hertzsch laureatem XXXIII Konkursu im. Profesora Adama Smolińskiego
Absolwent naszego wydziału zdobył nagrodę I stopnia za pracę dyplomową z zakresu optoelektroniki. W konkursie Polskiego Komitetu Optoelektroniki Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP) wyróżniono także inną reprezentantkę Wydziału Fizyki PW, Alicję Kądzielę.
W CERNie, czyli u siebie
Marzenie naukowców i miłośników nauki z całego świata, symbol wszystkiego, co w nauce najlepsze. Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN to miejsce, które fascynuje imponującą infrastrukturą, możliwościami, wyjątkowym statusem w świecie badawczym. To miejsce, które nasi fizycy mają szczęście nazywać swoim drugim domem. Odwiedziliśmy ich, żeby lepiej zrozumieć, na czym polega magia pracy w najsłynniejszym ośrodku naukowo-badawczym na świecie.