Aktualności

Noc Muzeów zaangażowała zmysły

Zdjęcie doktorantki wykonującej eksperyment

Za nami kolejne święto nocnych marków. Tym razem nasi goście mieli okazję uczestniczyć w pokazach „Zobacz, dotknij i posłuchaj fizyki”.

Wizyta minister Marii Mrówczyńskiej na Wydziale Fizyki PW

Zdjęcie uczestników spotkania

Nowoczesna gospodarka nie może istnieć bez fizyki. O tym, jak wzmacniać nauki fizyczne, aby odblokować ich innowacyjny potencjał, rozmawiali z Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

Emocjonujący wstęp do 25-lecia

Zdjęcia z turnieju siatkówki i quizu z okazji 25-lecia Wydziału Fizyki

Za nami pierwszy w historii turniej siatkówki w zabytkowej auli Gmachu Fizyki oraz quiz wiedzy z okazji jubileuszu ćwierćwiecza naszego wydziału. Wiele wskazuje na to, że nie ostatni.

Zmarł dr inż. Jerzy Kosiuczenko

Zdjęcie świeczki / fot. pixabay

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 9 maja 2024 roku w wieku 91 zmarł dr inż. Jerzy Kosiuczenko. Znakomity nauczyciel akademicki, wspaniały człowiek.

Dziekan na kadencję 2024-2028 wybrany

dr hab. inż. Wojciech Wróbel, prof. PW

10 maja 2024 r. JM Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Krzysztof  Zaremba powołał na Dziekana Wydziału Fizyki PW dr. hab. inż. Wojciecha Wróbla, prof. PW, który został wskazany na to stanowisko przez Wydziałowe Kolegium Elektorów. 

Czas przystąpić do gry! Turniej 25-lecia

Grafika piłki siatkowej i znaku zapytania

Już w tę środę (15.05) w Auli Wydziału Fizyki rozegra się jubileuszowy turniej siatkówki, a dzień później (16.05) drużyny zbiorą się w audytorium i zmierzą się z quizem wiedzy. Zapraszamy do kibicowania!

Wiosna z fizyką

Kolaż zdjęć związanych z Wydziałem Fizyki PW

Noc Muzeów, Drzwi Otwarte i coś jeszcze — przyjdź i zostań na dłużej!

Wyjazdowe laboratorium fizyki reaktorowej

Studenci Wydziału Fizyki pod opieką mgr. Łukasza Koszuka w laboratorium fizyki reaktorowej

Ośmioro studentów naszego wydziału po raz pierwszy wzięło udział w laboratorium fizyki reaktorowej na Politechnice w Pradze. Grupa miała szansę wykonywać pomiary na pracującym reaktorze jądrowym VR-1. 

Oddech nanorurek

Struktura i spektroskopia Ramana „ogona” (pojedynczej rurki) oraz spirali (wiązki) zbudowanej ze zwiniętej pojedynczej nanorurki węglowej.

W artykule współautorstwa dr inż. Anny Wróblewskiej, który znalazł się w czasopiśmie naukowym Carbon (IF=10.9), został opisany eksperyment sprawdzający, jak różne formacje nanorurek węglowych wpływają na mody wibracyjne. Ich zrozumienie może pomóc w wytworzeniu materiałów przydatnych w sensorach i urządzeniach komunikacyjnych.

Spotkanie konsorcjum STAGE

Członkowie konsorcjum STAGE

W Sofii odbyło się piąte spotkanie konsorcjum STAGE, którego Politechnika Warszawska jest partnerem. Koordynatorami z ramienia PW są dr hab. inż. Tomasz Pietrzak, prof. PW, oraz dr Mirosław Brzozowy.