LLM jako asystent nauczyciela akademickiego – seminarium dydaktyczne

Zdjęcie osoby korzystającej z laptopa

Zapraszamy na spotkanie online poświęcone wykorzystaniu dużych modeli językowych w dydaktyce. Seminarium odbędzie się 23 kwietnia (wtorek) o 15.00 na platformie MS Teams.

Spotkanie informacyjne z prekandydatem na Dziekana Wydziału Fizyki PW

Zdjęcie auli Gmachu Fizyki PW

Otwarte spotkanie informacyjne z dr. hab. inż. Wojciechem Wróblem, profesorem uczelni, odbÄ™dzie siÄ™ 11 kwietnia 2024 (czwartek) o 12.15 w Audytorium Fizyki.

Jubileuszowy turniej siatkówki i quiz

Grafika przedstawiajÄ…ca osobÄ™ rozwiÄ…zujÄ…cÄ… zadania przy tablicy i siatkarza

Ruszyły zapisy!

Projekt OMINO zainteresował Chińczyków

Logotyp projektu OMINO

Reprezentanci Ambasady Chin w Warszawie odwiedzili Wydział Fizyki, by porozmawiać o głównych założeniach projektu OMINO koordynowanego przez prof. Janusza Hołysta.

Otwarcie Centrum Szkoleniowego Czystych Technologii Energetycznych

Goście imprezy inaugurującej powstanie Centrum Szkoleniowego Czystych Technologii Energetycznych

Szkolenie kadr i rozwój kompetencji niezbędnych do rozwoju sektora jądrowego oraz realizacji projektów jądrowych w Polsce – to główny cel polsko-amerykańskiej jednostki, której działalność oficjalnie zainaugurowano 3 kwietnia podczas wydarzenia zorganizowanego na naszym wydziale.

MÅ‚odzi fizycy ze stypendiami Ministra Nauki

Laureaci stypendium Ministra Nauki

Dwóch studentów związanych z naszym wydziałem — Anton Hul i Adam Puchalski — zdobyło stypendia ministerialne za znaczące osiągnięcia.

Quantum Technologies Seminar z AnnÄ… Minguzzi

Grafika promujÄ…ca seminarium Quantum Technologies Seminar

Zapraszamy na seminarium, które 4 kwietnia o 12.15 poprowadzi badaczka związana z Laboratoire de Physique et Modélisation des Milieux Condensés oraz Université Grenoble Alpes. Spotkanie odbędzie się w sali 111 Gmachu Fizyki, transmisja na platformie MS Teams.

Grafika przedstawiająca jajo wyłaniające się ze struktury sferycznej

z okazji ÅšwiÄ…t Wielkanocnych

Prof. Mirosław Karpierz Przewodniczącym Komitetu Fizyki PAN

Prof. Mirosław Karpierz

To już kolejny wybór prof. Karpierza do roli przewodniczącego. Obecna kadencja potrwa do 2028 roku.

III Międzynarodowe Fotoniczne Targi Pracy

Grafika Fotonicznych Targów Pracy

Najbliższa edycja wydarzenia już 24 maja, zapraszamy!