News

Dokończ rekrutację — pamiętaj o dokumentach

Zdjęcie dokumentów

Ważna informacja dla kandydatów i kandydatek na studia I stopnia — od 19 do 24 lipca (z wyłączeniem weekendu) osoby zakwalifikowane powinny złożyć dokumenty w dziekanacie naszego wydziału.

Nowa szansa dla MŚP dzięki projektowi STAGE

Zdjęcie dłoni i drewnianych klocków symbolizujących filary zrównoważonego rozwoju

Wystartował nabór do ulepszonego, jeszcze bardziej przyjaznego programu wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw pragnących rozwijać się w duchu zrównoważonego rozwoju. Wszystko w ramach inicjatywy STAGE, którą koordynujemy z ramienia Politechniki Warszawskiej.

Nasza doktorantka nagrodzona podczas konferencji poświęconej fizyce hadronów

Laboni Manna z prof. Barbarą Erazmus, specjalistką z zakresu fizyki jądrowej

Laboni Manna otrzymała drugą nagrodę w konkursie na najlepszą prezentację podczas konferencji Present and future perspectives in Hadron Physics, która odbyła się w czerwcu w Narodowym Laboratorium Instytutu Fizyki Jądrowej we włoskim Frascati.

Fizyka techniczna w nowej odsłonie

Zdjęcia związane z różnymi gałęziami fizyki

Dowiedz się, jak fizyka techniczna i fotonika łącząc się, stworzyły nową jakość

Rentgenowski laser na swobodnych elektronach ujawnia sekrety mechanizmu topnienia

abstrakt graficzny

Zespół naukowców z udziałem prof. Jerzego Antonowicza opublikował artykuł, który rzuca nowe światło na zagadnienie ultraszybkiego topnienia metali.

Zbiórka na leczenie syna Sebastiana Wildowicza

Sebastian Wildowicz z synem

Są chwile, gdy trzeba działać razem — pomóżmy naszemu doktorantowi, Sebastianowi Wildowiczowi, zebrać środki na leczenie i rehabilitację jego 2-letniego syna Olusia.

Praktycznie o magazynowaniu energii

Jedno ze stanowisk w laboratorium magazynowania i przetwarzania energii elektrycznej

W Gmachu Mechatroniki powstała pracownia laboratoryjna z serią stanowisk do prowadzenia unikalnych eksperymentów dotyczących wytwarzania, magazynowania i zarządzania energią ze źródeł odnawialnych.

Dobre praktyki dla dydaktyki akademickiej

Dr inż. Maja Maćkowiak-Pawłowska wraz ze swoją grupą warsztatową

Dr inż. Maja Maćkowiak-Pawłowska reprezentowała nasz wydział podczas ogólnopolskiej konferencji Viva Dydaktyka organizowanej 16-18 czerwca przez Centrum Doskonalenia Dydaktycznego i Tutoringu Uniwersytetu Gdańskiego.

Nagroda im. prof. Józefa Dygasa za pracę poświęconą analizie predykcyjnej

Kamil Orzechowski wraz z rodziną, władzami wydziału i promotorami z Wydziału Fizyki

Laureatem tegorocznej edycji konkursu na wyróżniającą pracę magisterską został Kamil Orzechowski.

OPUS 25 dla Daniela Wielanka

Dr inż. Daniel Wielanek

Grono laureatów kilku konkursów NCN powiększyło się — finansowanie otrzymały projekty z list rezerwowych, w tym „Badanie równania stanu silnie oddziaływającej materii w programie STAR-BES”, projekt zgłoszony w ramach konkursu OPUS 25 przez dr. inż. Daniela Wielanka.

Poznawanie tajników promieniowania synchrotronowego

Prof. Jerzy Antonowicz podczas seminarium

W pierwszej połowie czerwca członkowie naszej społeczności brali udział w międzynarodowym szkoleniu Crosscarpatian Synchrotron School (CSS2024), które odbywało się w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS w Krakowie.

Wizyta prof. Khrystyny Gnatenko

Prof. Gnatenko i grupa fizyków z naszego wydziału

Gościem czerwcowego spotkania z cyklu Quantum Technologies Seminar była prof. Khrystyna Gnatenko z Uniwersytetu Lwowskiego im. Iwana Franko.

Uroczyste zakończenie studiów I i II stopnia

Fotografia biretu

Dziekan i Wydziałowa Rada Samorządu Studentów Wydziału Fizyki zapraszają na uroczyste zakończenie studiów I i II stopnia, które odbędzie się w sobotę 15 czerwca o 12.00 w Audytorium Fizyki.

Konkurs fotograficzny z okazji 25-lecia wydziału

Rozmyte zdjęcie auli Wydziału Fizyki PW

Chwyć aparat w dłoń, zrób wspaniałe, inspirujące zdjęcia, a następnie pochwal się efektami!

Wystawa CERN-u oficjalnie otwarta!

Dyrektor Departamentu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Izabela Stępień oraz profesorowie Krzysztof Kurek, Krzysztof Zaremba i Alojzy Nowak podczas przecinania wstęgi

Razem z naszymi partnerami świętowaliśmy dziś otwarcie wystawy Accelerating Science, która została zorganizowana z okazji 70. rocznicy założenia Europejskiego Ośrodka Badań Jądrowych.

Rekrutacja na studia I stopnia

Zdjęcie studentów kierujących się w stronę Gmachu Fizyki Politechniki Warszawskiej

Zarejestruj się — zostań fizykiem!

Zjazd UNSCEAR z udziałem naszego badacza

Polska delegacja do UNSCEAR

Za nami 71. sesja UNSCEAR, Komitetu Naukowego ONZ ds. Skutków Promieniowania Atomowego. Uczestniczył w niej dr hab. inż. Krzysztof Fornalski, który pełni rolę wiceprzewodniczącego polskiej delegacji.

Odkryj tajemnice Wszechświata

Fragment multimedialnej wystawy Accelerating Science, fot. GovTech

Wystawa CERN Accelerating Science

Naukowcy z Wydziału Fizyki zbierają dane w eksperymencie mCBM w FAIR

Fizycy z PW w Darmstadt, siedzibie ośrodka FAIR: prof. Hanna Zbroszczyk, dr Daniel Wielanek, dr Diana Pawłowska-Szymańska, Julia Ejsmont oraz Wiktor Bogucki

Nasi fizycy kontynuują prace w Europejskim Ośrodku Badań Antyprotonów i Jonów (FAIR). Tym razem prowadzą badania w ramach przedsięwzięcia naukowego pod nazwą Compressed Baryonic Matter.

Drzwi Otwarte 2024

Zdjęcia z Drzwi Otwartych

Zajrzyj do nas i zostań na dłużej!

Odkryj tajemnice Wszechświata. Wystawa CERN-u na Politechnice Warszawskiej

Zdjęcie fragmentu instalacji wystawy Accelerating Science

Od Wielkiego Wybuchu, poprzez fascynujący świat materii, antymaterii i cząstek elementarnych, aż do największych eksperymentów współczesności prowadzonych dzięki Wielkiemu Zderzaczowi Hadronów – zapraszamy w podróż po uniwersum CERN-u, czyli multimedialną wystawę Accelerating Science poświęconą Europejskiemu Ośrodkowi Badań Jądrowych.

Noc Muzeów zaangażowała zmysły

Zdjęcie doktorantki wykonującej eksperyment

Za nami kolejne święto nocnych marków. Tym razem nasi goście mieli okazję uczestniczyć w pokazach „Zobacz, dotknij i posłuchaj fizyki”.

Wizyta minister Marii Mrówczyńskiej na Wydziale Fizyki PW

Zdjęcie uczestników spotkania

Nowoczesna gospodarka nie może istnieć bez fizyki. O tym, jak wzmacniać nauki fizyczne, aby odblokować ich innowacyjny potencjał, rozmawiali z Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

Emocjonujący wstęp do 25-lecia

Zdjęcia z turnieju siatkówki i quizu z okazji 25-lecia Wydziału Fizyki

Za nami pierwszy w historii turniej siatkówki w zabytkowej auli Gmachu Fizyki oraz quiz wiedzy z okazji jubileuszu ćwierćwiecza naszego wydziału. Wiele wskazuje na to, że nie ostatni.

Zmarł dr inż. Jerzy Kosiuczenko

Zdjęcie świeczki / fot. pixabay

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 9 maja 2024 roku w wieku 91 zmarł dr inż. Jerzy Kosiuczenko. Znakomity nauczyciel akademicki, wspaniały człowiek.