Main Page » News »

Spotkanie konsorcjum STAGE

Członkowie konsorcjum STAGE

Członkowie konsorcjum STAGE

W Sofii odbyło się piąte spotkanie konsorcjum STAGE, którego Politechnika Warszawska jest partnerem. Koordynatorami z ramienia PW są dr hab. inż. Tomasz Pietrzak, prof. PW, oraz dr Mirosław Brzozowy.

STAGE ma stworzyć ekosystem ułatwiający małym i średnim przedsiębiorstwom przekształcenie w wydajne, ekologiczne firmy. Inicjatywa zrzesza ekspertów z różnych dziedzin, w tym produkcji, inżynierii procesowej, modelowania biznesowego, finansów i strategii zrównoważonego rozwoju.

Podczas spotkania w stolicy Bułgarii międzynarodowy zespół projektowy dyskutował nad postępami w realizacji przedsięwzięcia i planował kolejne etapy inicjatywy STAGE. Bułgarsko-Rumuńska Izba Handlowo-Przemysłowa zorganizowała warsztaty z udziałem przedsiębiorców, których celem było przygotowanie do zdobywania funduszy w ramach programu dotacji finansowych STAGE. Gospodarze przeprowadzili również demonstrację specjalnej platformy umożliwiającej uczestnikom dołączenie do środowiska wiodących przedsiębiorstw przemysłowych i doradców ds. zrównoważonego rozwoju.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie https://stagepartners.eu.