News
Wyraź swoją opinię
Zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety dotyczącej zmian na Wydziale Fizyki PW.
Urok detalu
Na Politechnice Warszawskiej pojawiło się wyjątkowe urządzenie oferujące nieprzeciętne możliwości — to drukarka Nanoscribe Photonic Professional GT2, która pozwala wytwarzać obiekty trójwymiarowe w bardzo dużej rozdzielczości.
Sukces w konkursie EnergyEduLab IDUB
Zgłoszony przez dr. inż. Przemysława Michalskiego projekt „Układ laboratoryjny do charakteryzacji baterii i ich komponentów” zdobył finansowanie w ramach programu „Inicjatywa Doskonałości — Uczelnia Badawcza”.
27. Konkurs o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej
Studentów, doktorantów i naukowców pracujących w grupach badawczych zapraszamy do udziału w najnowszej edycji konkursu, której hasło przewodnie to „Dane dla środowiska”.
Prawo po stronie nauki
Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach dla osób ze środowiska akademickiego, które zabierają lub planują zabierać głos w debacie publicznej na tematy naukowe. Spotkanie organizuje Fundacja Marsz dla Nauki.
Nowa umowa — nowe możliwości stażowe
Dzięki podpisanej 10 października umowie z ośrodkiem FAIR/GSI studenci, doktoranci oraz naukowcy zyskają możliwość podnoszenia kompetencji w ramach programu Get_involved.
Rozedrgane materiały 2D
Dwuwymiarowe materiały warstwowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem naukowców z całego świata z powodu atrakcyjności ich właściwości fizycznych, które można dodatkowo ulepszać pod kątem pożądanych zastosowań. Jednym z kluczowych parametrów w takich materiałach jest — określona przez liczbę warstw — grubość, która ma wpływ na wszelkie właściwości fizyczne materiału. W swoich badaniach pochylił się nad zagadnieniami z nią związanymi mgr inż. Konrad Wilczyński wraz z zespołem z Zakładu Badań Strukturalnych.
Zapisz się do ADAMED SmartUP Academy!
Nie trzeba być studentem, żeby uczestniczyć w fascynujących zajęciach na akademickim poziomie. Zapraszamy do udziału w jesiennej edycji bezpłatnych warsztatów naukowych dla młodzieży organizowanych przez Fundację Adamed. Wśród nich — zajęcia przygotowane przez zespół z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej.
Pierwszy Festiwal Młodych Inżynierów za nami
Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili i stawili czoła serii inżynierskich wyzwań!
Trzy kwadranse z badawczą i... elektrolitami stałymi
Bohaterem najnowszego odcinka podcastu „Trzy kwadranse z badawczą” jest dr inż. Marcin Kryński z Zakładu Joniki Ciała Stałego.
Warsaw Science Nights — nocne o nauce rozmowy
Wieczorne wyjście do miasta, spotkanie ze znajomymi, relaks, przekąski i… wykład o nauce. Zuzanna Podgórska, nasza doktorantka, wymarzyła sobie przedsięwzięcie, które pomogłoby w przemycaniu wiedzy naukowej w nieoczywistych okolicznościach, nieoczywistej grupie odbiorców. Pomysł udało się zrealizować — tak powstał cykl Warsaw Science Nights.
Naukowcy z laboratorium nanoelektroniki nagrodzeni na międzynarodowych konferencjach
Wyróżnienia przyznano dr. inż. Arkowi Gertychowi i mgr inż. Karolinie Czerniak-Łosiewicz.
Festiwal Młodych Inżynierów — zobacz, zrozum, skonstruuj!
Jeszcze nie studiujesz, ale już wiesz, że chcesz zostać inżynierem? Dobry wybór — podczas wydarzenia organizowanego w ramach 26. Festiwalu Nauki zobaczysz z bliska inżynierski świat i staniesz się jego częścią. Przeprowadzisz doświadczenia, zdobędziesz specjalne umiejętności i wcielisz się w speca od elektromobilności. Zapraszamy 24 września do gmachu Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej!
Fizyka relacji międzyludzkich
Pozornie wydaje się, że fizyka i socjologia nie mają ze sobą nic wspólnego. A jednak współczesna nauka udowadnia, że podejście interdyscyplinarne jest w stanie połączyć różne żywioły. W projekcie ALPHORN prowadzonym przez badaczy Pracowni Fizyki w Ekonomii i Naukach Społecznych naszego wydziału i ETH Zurich procesy zachodzące w społeczeństwie analizuje się za pomocą narzędzi nauk twardych.
Inauguracja roku akademickiego 2022/2023
Dziekan i Rada Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej zapraszają na uroczystość, która odbędzie się 1 października o 14:00 w Audytorium Gmachu Fizyki.
Warszawski Salon Maturzystów
Uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich tych, którzy są zainteresowani studiami na Politechnice Warszawskiej, zapraszamy 8 i 9 września na targi, które odbywają się w Szkole Głównej Handlowej.
Dr Anna Łapińska w finale Falling Walls Lab Warsaw
Występ naszej badaczki już 15 września w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.