Aktualności

Wykład inaugurujący nowy semestr

Grafika symbolizująca technologię

Referat „Czy Nobel kwantowy 2022 jest z filozofii czy z technologii?” wygłosi 2 marca o 13.30 dr hab. inż. Teodor Buchner. Całą społeczność naszego wydziału zapraszamy z tej okazji do Audytorium Fizyki.

Prace naszych dyplomantów nagrodzone przez Polskie Towarzystwo Nukleoniczne

Grafika symbolizująca tematykę związaną z atomistyką

Trójka studentów, którzy prace inżynierskie obronili na Wydziale Fizyki PW, została wyróżniona w konkursie poświęconym atomistyce.

II Międzynarodowe Fotoniczne Targi Pracy

Grafika przedstawiająca fasadę Gmachu Głównego PW

Zapraszamy na drugą edycję wydarzenia, które odbędzie się 12 maja 2023 r. w Auli Gmachu Fizyki.

Nasza absolwentka najlepsza w konkursie PZPTS

Zdjęcie Martyny Winnik i logo Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych

Praca inżynierska Martyny Winnik zwyciężyła w 6. edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu nowatorskiego zastosowania tworzyw sztucznych organizowanego przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych.

PW włącza się w polski program rozwoju energetyki jądrowej

Zdjęcie rektorów, przedstawicieli Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz koncernu Orlen po podpisaniu listu intencyjnego

List intencyjny w sprawie opracowania programów kształcenia i uruchomienia kierunków studiów został podpisany 31 stycznia w Warszawie. Wśród sygnatariuszy znalazło się sześć polskich uczelni technicznych, w tym Politechnika Warszawska.

BIMEVOX-y w centrum uwagi

Lokalna struktura

Artykuł poświęcony lokalnej strukturze przewodników jonów tlenu, BIMEVOX-ów, znalazł się na okładce styczniowego wydania Chemistry of Materials. Wyniki są efektem współpracy grupy badawczej prof. Franciszka Kroka (w skład której weszli: Aleksandra Dzięgielewska, Marcin Małys, Marcin Kryński) z zespołem dr. Isaaca Abrahamsa z Queen Mary University of London.

Jak zadbać o bezpieczeństwo elektrowni jądrowych

Zdjęcie elektrowni jądrowej

Według statystyk Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej na świecie działa nieco ponad 440 reaktorów jądrowych, a niemal 60 jest w budowie. To kluczowa dla niskoemisyjnej energii elektrycznej infrastruktura, o której bezpieczeństwo należy odpowiednio zadbać. Pomóc mogą badania dr. hab. inż. Daniela Kikoły, prof. PW, i Rafała Dąbrowskiego z Państwowej Agencji Atomistyki, związanego również ze Szkołą Doktorską PW.

Nabór na studia II stopnia — składanie dokumentów

Zdjęcie teczek z dokumentami

Rejestracja internetowa jest już zakończona. Do 13 lutego w dziekanacie Wydziału Fizyki można składać dokumenty wymagane w rekrutacji na studia magisterskie.

Warsztaty ALICE Masterclass dla licealistów

Logotyp programu Hands on Particle Physics Masterclasses

Poczuj się jak badacz Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN i weź udział w całodniowych, darmowych warsztatach! Zarejestruj się, żeby poznać tematykę fizyki wysokich energii, przeprowadzić analizę na rzeczywistych danych zebranych przez eksperyment ALICE i porównać swoje wyniki z uczestnikami ćwiczenia z innych zakątków świata.

WOŚP na Politechnice Warszawskiej

Grafika zapowiadająca finał WOŚP

W dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli 29 stycznia, w Gmachu Głównym PW odbędą się licytacje politechnicznych atrakcji, wyjątkowy koncert, zabawy z kołami naukowymi i organizacjami studenckimi oraz warsztaty. Zapraszamy!