Main Page » News »

Zawalcz o indeks, nagrody i… satysfakcję!

Zdjęcie osoby wskazującej wzory napisane na tablicy, fot. unsplash.com/jeshoots

fot. unsplash.com/jeshoots

Weź udział w konkursach dla entuzjastów fizyki

Już 9 grudnia rusza I etap XXVIII edycji Konkursu Fizycznego Politechniki Warszawskiej. Do zdobycia są indeksy naszej uczelni — laureaci są przyjmowani poza procedurą kwalifikacyjną na pierwszy rok studiów na kierunki fizyka techniczna oraz fotonika oraz na wszystkie kierunki na Wydziale Mechatroniki PW. Dodatkowo laureaci oraz wyróżnieni finaliści uzyskują maksymalną liczbę punktów z fizyki w procedurze kwalifikacyjnej na wszystkie wydziały PW. Więcej informacji https://www.fizyka.pw.edu.pl/KonkursFizycznyPW

Konkurs Poskromić Atom to propozycja dla tych, którzy chcieliby się sprawdzić w zadaniach dotyczących energetyki jądrowej i promieniotwórczości, a przy okazji wygrać atrakcyjne nagrody. Etapy I i II są prowadzone równolegle i potrwają do 12 listopada. Szczegóły  https://forumatomowe.org/konkurs-poskromic-atom/. Konkurs organizuje Fundacja Forum Atomowe we współpracy z Wydziałem Fizyki PW, w partnerstwie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Fizyczne Ścieżki, organizowane przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych oraz Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk, są nie tylko ciekawym wyzwaniem intelektualnym, ale pozwalają laureatom uzyskać maksymalną liczbę punktów z fizyki, bez względu na ocenę maturalną z tego przedmiotu  http://fizycznesciezki.pl/.

Zachęcamy do spróbowania swoich sił w przynajmniej jednym z wymienionych konkursów. Powodzenia!