Main Page » News »

Prace naszych dyplomantów nagrodzone przez Polskie Towarzystwo Nukleoniczne

Grafika symbolizująca tematykę związaną z atomistyką

fot. rawpixel

Trójka studentów, którzy prace inżynierskie obronili na Wydziale Fizyki PW, została wyróżniona w konkursie poświęconym atomistyce.

W ostatniej edycji konkursu można było zgłaszać prace obronione w latach 2019, 2020 i 2021. Komisja przyznała nagrody w trzech kategoriach — za dyplomy inżynierskie/licencjackie, magisterskie i doktorskie. To w pierwszej z nich zdecydowanie wyróżnili się nasi studenci.

  • Pierwsze miejsce zdobył Ernest Bugała za pracę poświęconą optymalizacji narażenia ludzi na promieniowanie jonizujące (promotor: dr inż. K. Fornalski).
  • Drugie miejsce przyznano Krzysztofowi Palmiemu za implementację sieci neuronowych do optymalizacji rdzenia reaktora jądrowego (promotorzy: dr inż. Piotr Darnowski z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, mgr inż. Wojciech Kubiński z Wydziału Fizyki).
  • Wyróżnienie otrzymał Rafał Jarmakiewicz za pracę inżynierską dotyczącą modelowania efektu Yonezawy wśród napromieniowanych limfocytów ludzkich (promotor: dr inż. K. Fornalski). 

Ostatnia praca była podstawą publikacji naukowej, która znalazła się w czasopiśmie Radiation and Environmental Biophysics, a także zajęła II miejsce w konkursie Polskiego Towarzystwa Badań Radiacyjnych.

Nagrodzonym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!