Prace naszych dyplomantów nagrodzone przez Polskie Towarzystwo Nukleoniczne

Grafika symbolizujÄ…ca tematykÄ™ zwiÄ…zanÄ… z atomistykÄ…

fot. rawpixel

Trójka studentów, którzy prace inżynierskie obronili na Wydziale Fizyki PW, została wyróżniona w konkursie poświęconym atomistyce.

W ostatniej edycji konkursu można było zgłaszać prace obronione w latach 2019, 2020 i 2021. Komisja przyznała nagrody w trzech kategoriach — za dyplomy inżynierskie/licencjackie, magisterskie i doktorskie. To w pierwszej z nich zdecydowanie wyróżnili się nasi studenci.

• Pierwsze miejsce zdobyÅ‚ Ernest BugaÅ‚a za pracÄ™ poÅ›wiÄ™conÄ… optymalizacji narażenia ludzi na promieniowanie jonizujÄ…ce (promotor: dr inż. K. Fornalski).
  • Drugie miejsce przyznano Krzysztofowi Palmiemu za implementacjÄ™ sieci neuronowych do optymalizacji rdzenia reaktora jÄ…drowego (promotorzy: dr inż. Piotr Darnowski z WydziaÅ‚u Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, mgr inż. Wojciech KubiÅ„ski z WydziaÅ‚u Fizyki).
  • Wyróżnienie otrzymaÅ‚ RafaÅ‚ Jarmakiewicz za pracÄ™ inżynierskÄ… dotyczÄ…cÄ… modelowania efektu Yonezawy wÅ›ród napromieniowanych limfocytów ludzkich (promotor: dr inż. K. Fornalski).

Ostatnia praca była podstawą publikacji naukowej, która znalazła się w czasopiśmie Radiation and Environmental Biophysics, a także zajęła II miejsce w konkursie Polskiego Towarzystwa Badań Radiacyjnych.

Nagrodzonym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!