Main Page » News »

Warsztaty ALICE Masterclass dla licealistów

Logotyp programu Hands on Particle Physics Masterclasses

Warsztaty Wydziału Fizyki są częścią 19. edycji programu International Masterclasses koordynowanego przez Uniwersytet Techniczny w Dreźnie w ramach International Particle Physics Outreach Group.

Poczuj się jak badacz Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN i weź udział w całodniowych, darmowych warsztatach! Zarejestruj się, żeby poznać tematykę fizyki wysokich energii, przeprowadzić analizę na rzeczywistych danych zebranych przez eksperyment ALICE i porównać swoje wyniki z uczestnikami ćwiczenia z innych zakątków świata.

Oferta jest skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy chcieliby się zapoznać się z eksperymentami prowadzonymi przy Wielkim Zderzaczu Hadronów w ośrodku CERN pod Genewą. W programie jednodniowych warsztatów są wykłady, zajęcia komputerowe z analizy danych i specjalna wideokonferencja, podczas której uczestnicy połączą się z naukowcami z laboratorium CERN oraz uczestnikami m.in. z Kapsztadu.

Dokładny program zajęć, które odbędą się 18 marca (9.30-17.10) w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW można sprawdzić na stronie indico.cern.ch/event/1243560/timetable/#20230318.

Warsztaty poprowadzą dr inż. Małgorzata Janik oraz dr inż. Łukasz Graczykowski z Zakładu Fizyki Jądrowej. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z organizatorami.

Link do formularza rejestracyjnego (liczba miejsc ograniczona)