Main Page » News »

Uruchamiamy nowoczesne Wirtualne Laboratorium Komputerowe

fot. Pixabay

Nasi studenci zyskali dostęp do narzędzia, które umożliwi im bezproblemowy, elastyczny dostęp do niezbędnych w codziennej pracy licencjonowanych programów.

WLK to centralny serwer zawierający preinstalowane, licencjonowane narzędzia i programy potrzebne każdemu studentowi do pracy. Każdy upoważniony użytkownik — student posiadający aktualną rejestrację — może połączyć się z dowolnego komputera zarówno w domu, jak i na uczelni, a nawet telefonu/tabletu, do zasobów WLK i uzyskiwać natychmiastowy zabezpieczony dostęp do swojego środowiska roboczego wraz ze wszystkimi plikami i potrzebnymi aplikacjami. Usługa maszyn wirtualnych oparta jest o nowoczesne rozwiązanie Vmware Horizon 8.

W semestrze zimowym 2022/2023 usługa WLK działa jeszcze w reżimie testowym. Udostępniamy maszyny wirtualne z systemem Windows 10 oraz Ubuntu 20.04. Zapraszamy do testowania i przekazywania uwag ekipie WLK.

Instrukcja logowania oraz wykaz najważniejszego dostępnego oprogramowania: www.fizyka.pw.edu.pl/WirtualneLaboratoriumKomputerowe.