Main Page » News »

Nasza studentka i doktorantka laureatkami Stypendium pod choinkę

Zdjęcie laureatek Stypendium pod choinkę 2022 i dr inż. Agnieszki Siemion, prodziekan ds. studenckich

Laureatki Stypendium pod choinkę i dr inż. Agnieszka Siemion, prodziekan ds. studenckich.

Daryna Budiakivska i Priyanka Roy Chowdhury znalazły się w gronie osób wyróżnionych za ponadprzeciętną aktywność naukową, zaangażowanie w życie uczelniane i aktywne promowanie Politechniki Warszawskiej.

Świąteczne stypendium to nagroda dla studentów studiów I, II i III stopnia, którzy mają na koncie sukcesy naukowe, sportowe, artystyczne, uczestniczą w projektach i wydarzeniach promujących naszą uczelnię, popularyzują naukę, angażują się w akcje społeczne i działalność charytatywną.

W tym roku w wyjątkowej grupie wyróżnionych znalazły się reprezentantki Wydziału Fizyki, Daryna Budiakivska i Priyanka Roy Chowdhury.

Daryna Budiakivska kończy studia magisterskie na kierunku fotonika (studia inżynierskie realizowała na Wydziale Mechatroniki). Przez ostatnie dwa lata zaangażowała się w kilkanaście różnorodnych inicjatyw, między innymi zawody łazików Anatolian Rover Challenge i European Rover Challenge — Daryna nie tylko czuwała nad konstrukcją pojazdu Sirius II, ale także koordynowała prace swojego zespołu działającego w ramach Studenckiego Koła Astronautycznego. Wcześniej nasza studentka brała również udział w Pierwszej Rolniczej Misji Kosmicznej, czyli eksperymencie balonowym, który ma sprawdzić m.in. wpływ ekstremalnych warunków na jakość nasion pszenżyta.

Do listy działań Daryny można również dodać udział w piknikach i warsztatach popularyzujących naukę, uczestnictwo w imprezach organizowanych przez PW (Drzwi Otwarte, Noc Muzeów, Targi KONIK), a także działalność charytatywną związaną z niesieniem pomocy Ukrainie.

Priyanka Roy Chowdhury jest doktorantką, która przygotowuje się do obrony pracy z zakresu femtoskopowego badania korelacji pomiędzy mezonami D i hadronami w ramach eksperymentu STAR. Obok badań naukowych zajmuje się przede wszystkim edukacją kosmiczną i wolontariatem na rzecz popularyzacji edukacji STEM. Szczególnie dumna jest z roli mentora w Biurze ONZ ds. Przestrzeni Kosmicznej (UNOOSA) i możliwości wspierania młodych fascynatów nauk kosmicznych.

Priyanka jest laureatką Dr. Kalpana Chawla Scholarship, stypendium, w ramach którego jako jedyna reprezentantka PW miała okazję odbyć 5-tygodniowy kurs szkoleniowy w International Space University (ISU).

Nasza doktorantka korzysta z wielu okazji do promowania nauki, Politechniki i wykorzystywania zdobytej tu wiedzy — angażowała się w szeroki zakres działań, od uczelnianych Drzwi Otwartych, przez udział w międzynarodowych warsztatach pod egidą ISU, na udziale w konkursie Falling Walls Lab Warsaw kończąc.

Obydwu laureatkom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Zapraszamy również na kiermasz świąteczny, na którym w zamian za datek można otrzymać politechniczne upominki — zebrane środki trafią do przyszłorocznych laureatów Stypendium pod choinkę.