Main Page » News »

MakeITReal z nagrodą EDUInspiracje

Zdjęcie z gali EDUInspiracje

Nagrodę w kategorii Synergia dla edukacji odebrał dr inż. Przemysław Duda, prof. PW, razem z Kamilem Wiśniewskim, uczestnikiem projektu MakeITReal, fot. Katarzyna Hołownicka

Dowiedz się więcej o wyróżnieniu

Podczas czwartkowej gali Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji dr inż. Przemysław Duda, prof. PW, prodziekan ds. ogólnych, odebrał nagrodę za realizację projektu MakeITReal.

Obejrzyj relację z V Kongresu Edukacji

Projekt MakeITReal był skierowany do zdemotywowanych uczniów, którzy osiągali słabe wyniki w przedmiotach z zakresu STEM. Projekt pomógł ich zaktywizować i zachęcić do udziału w zajęciach poświęconych projektowaniu i wydrukowi obiektów 3D. Młodzież nie tylko zdobyła wiedzę teoretyczną o technologii druku 3D, ale przede wszystkim wykorzystywała ją w praktyce, szlifując podstawowe umiejętności inżynierskie i łącząc je z wiedzą m.in. z zakresu matematyki. Koordynatorem przedsięwzięcia był dr inż. Przemysław Duda, prof. PW.

W tegorocznej edycji EDUInspiracji MakeITReal zostało nominowane w kategorii Synergia dla edukacji — nominacja zamieniła się zaś w nagrodę.

— MakeITReal udowodnił, że nauka nie musi polegać na nudnym wkuwaniu wzorów, to przede wszystkim kreatywne działanie — mówi dr Duda. — Dzięki niemu przekazaliśmy nie tylko wiedzę inżynierską, ale nauczyliśmy otwartości, wartości współpracy. Znajomości, które udało się nawiązać dzięki projektowi, są inspirujące. Najlepszy przykład to Kamil Wiśniewski, wychowanek szkoły w Laskach, który możliwości druku 3D przybliżał innym niewidomym uczniom. Teraz Kamil studiuje informatykę i pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych — podkreśla nasz fizyk.

To właśnie Kamil był gościem specjalnym wydarzenia i odbierał nagrodę razem z koordynatorem projektu, z którym przy okazji jego realizacji się zaprzyjaźnił.

Dr inż. Przemysław Duda, prof. PW, razem z Kamilem Wiśniewskim, który z powodzeniem wziął udział w projekcie MakeITReal

Dr inż. Przemysław Duda, prof. PW, razem z Kamilem Wiśniewskim, który z powodzeniem wziął udział w projekcie MakeITReal