Main Page » News »

Interaktywny poradnik dla nowych studentów PW

Logo platformy LeOn PW

Zaczynasz swoją przygodę na Politechnice Warszawskiej i najważniejszych informacji zebranych w jednym miejscu? Skorzystaj z interaktywnego przewodnika dostępnego na platformie edukacyjnej leon.pw.edu.pl.

Kurs zbiera najpotrzebniejsze i najważniejsze informacje o PW w jednym miejscu – bez szukania, odwiedzania wielu stron www, zadawania pytań. Co ważne, są to treści przygotowane przez ludzi z Politechniki (studentów i pracowników), którzy świetnie znają naszą uczelnię i są ekspertami w tematach, które opracowali.

Starter PW jest podzielony na cztery moduły. Każdy z nich jest przedstawiony w dwóch formach: interaktywnej (to scenki, które pozwalają łatwo wczuć się w daną sytuację) oraz opisowej (ebooki z zebranymi informacjami).

W module 1 znajdują się ogólne informacje o Politechnice, m.in. o strukturze, stałych wydarzeniach, prawach i obowiązkach studenta, akademikach czy o studenckich aktywnościach poza zajęciami. Szczególnie na początku bardzo przydatne mogą się okazać mapy kampusów.

Moduł 2 jest poświęcony platformie USOSweb. To zbiór informacji o tym, jak sprawdzić plan zajęć, rejestrować się na zajęcia, składać podania, wypełniać ankiety, a także gdzie sprawdzić historię zaliczeń czy stan rozrachunków z uczelnią.

W module 3 zebrano informacje o platformie LeON – o tym, do czego służy, jak wygląda jej interfejs, jak szukać tam materiałów i kursów online oraz terminów zaliczeń.

Informatyczny jest też moduł 4. To przewodnik po usługach i oprogramowaniu Microsoft. Dzięki temu każda osoba, która rozpoczyna studia na PW, dowie się, jak zdobyć dostęp i korzystać z aplikacji Microsoft, usługi Azure, poczty studenckiej czy innych licencji inżynierskich. To także podpowiedź, z jakich aplikacji Microsoft warto lub trzeba korzystać podczas studiowania na Politechnice.

Starter PW jest dostępny dla osób, które 1 października rozpoczęły na naszej uczelni studia pierwszego stopnia oraz jednolite magisterskie.

Kurs znajduje się na platformie edukacyjnej LeOn: leon.pw.edu.pl. Należy tam kliknąć w Moje kursy –> Starter PW – Poradnik dla nowych studentów.

źródło: www.pw.edu.pl