Ekologia informacji

Mężczyzna stojący pod parasolem chroniącym go przed "deszczem danych" — grafika z oprogramowania opartego na sztucznej inteligencji

Idea naszych fizyków opisana w Nature Human Behaviour

Czeskie konsultacje jÄ…drowe

Profesorowie Adam Kisiel i Daniel Kikoła podczas wizyty w Politechnice Czeskiej w Pradze

Profesorowie Adam Kisiel i Daniel KikoÅ‚a odwiedzili WydziaÅ‚ Fizyki JÄ…drowej Politechniki Czeskiej w Pradze. Nasi fizycy mieli okazjÄ™ zebrać wiedzÄ™ i doÅ›wiadczenia, które wykorzystajÄ… przy modernizowaniu naszego programu studiów z zakresu energetyki jÄ…drowej.

Nowe badania nad dwuwymiarowymi półprzewodnikami z grantem PRELUDIUM BIS

zdjęciu wykonanym mikroskopem elektronowym widać dwuwymiarowy półprzewodnik - dwusiarczek wolframu (kolorowe trójkąty) na podłożu krzemowym

Projekt pod kierownictwem prof. Mariusza Zdrojka otrzymał finansowanie w ramach konkursu NCN na projekty badawcze realizowane przez doktorantów w szkołach doktorskich.

Letnia szkoła im. Enrico Fermiego

Zdjęcie grupy osób w sali szkoleniowej

Włoskie Towarzystwo Fizyczne zaprasza studentów i doktorantów do udziału w letnich zajęciach z cyklu Nuclear Structure and Reactions from a Broad Perspective.

WOÅšP na Politechnice Warszawskiej

Gmach Główny PW w barwach WOŚP-u

Zapraszamy na uczelniany finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W programie koncerty, licytacje na żywo, zabawy i warsztaty dla dzieci i całych rodzin oraz spotkania ze światem nauki i techniki.

Zrównoważony rozwój zasilany wiedzą naukową

Grafika przedstawiająca komputer i symbole zrównoważonego rozwoju

Bezpłatne internetowe kursy doszkalające dla małych i średnich przedsiębiorstw zostały uruchomione w ramach projektu europejskiego STAGE (Sustainable Transition to the Agile and Green Enterprise), którego PW jest partnerem.

CzÄ…stki ciemnej materii poszukiwane

Symboliczna wizja czÄ…stek

Eksperyment grupy dr. hab. inż. Georgiego Kornakova został opisany w artykule opublikowanym na łamach czasopisma The European Physical Journal C

Rekrutacja na studia II stopnia

Zdjęcie osoby korzystającej z komputera

W systemie IRK trwa rejestracja dla kandydatów na 3- i 4-semestralne studia magisterskie na kierunkach fizyka techniczna oraz Photonics. Uwaga — rekrutacja zostaÅ‚a przedÅ‚użona do 8 lutego.

Projekt PAIRS

Widok infrasturktury LUMI

Możliwości superkomputera LUMI w zasięgu naszych badaczy

Wyniki prac dyplomowych naszego studenta opublikowane w Journal of Non-Crystalline Solids

Wykres Arrheniusa przewodności elektrycznej badanych materiałów od odwrotności temperatury. Różne serie danych pokazują zależność przewodności od warunków wygrzewania (nanokrystalizacji) badanych w pracy materiałów szklistych LiFePO4.

Najważniejsze wyniki otrzymane w toku prac nad dyplomami inżynierskim i magisterskim Krzysztofa Gadomskiego zostały opublikowane w pracy pt. Synthesis and electrical properties of glassy and nanocrystalline LiFePO4.