Aktualności

Festiwal Młodych Inżynierów — zobacz, zrozum, skonstruuj!

Grafika przedstawiająca dziewczynkę i chłopca w inżynierskich kaskach ochronnych

Jeszcze nie studiujesz, ale już wiesz, że chcesz zostać inżynierem? Dobry wybór — podczas wydarzenia organizowanego w ramach 26. Festiwalu Nauki zobaczysz z bliska inżynierski świat i staniesz się jego częścią. Przeprowadzisz doświadczenia, zdobędziesz specjalne umiejętności i wcielisz się w speca od elektromobilności. Zapraszamy 24 września do gmachu Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej!

Fizyka relacji międzyludzkich

Zdjęcie przedstawiające ludzi przechodzących po przejściu dla pieszych

Pozornie wydaje się, że fizyka i socjologia nie mają ze sobą nic wspólnego. A jednak współczesna nauka udowadnia, że podejście interdyscyplinarne jest w stanie połączyć różne żywioły. W projekcie ALPHORN prowadzonym przez badaczy Pracowni Fizyki w Ekonomii i Naukach Społecznych naszego wydziału i ETH Zurich procesy zachodzące w społeczeństwie analizuje się za pomocą narzędzi nauk twardych.

Inauguracja roku akademickiego 2022/2023

Zdjęcie dachu w Gmachu Fizyki

Dziekan i Rada Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej zapraszają na uroczystość, która odbędzie się 1 października o 14:00 w Audytorium Gmachu Fizyki.

Warszawski Salon Maturzystów

Grafika przedstawiająca oko i lupę

Uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich tych, którzy są zainteresowani studiami na Politechnice Warszawskiej, zapraszamy 8 i 9 września na targi, które odbywają się w Szkole Głównej Handlowej.

Dr Anna Łapińska w finale Falling Walls Lab Warsaw

Zdjęcie dr Anny Łapińskiej

Występ naszej badaczki już 15 września w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Rekrutacja na studia II stopnia

Zdjęcie przedstawiające teczki z dokumentami

Składanie dokumentów

Przedłużony nabór na studia II stopnia

Zdjęcie mikroskopu

Przypominamy ważne terminy

Współpraca popłaca!

Zdjęcie studentki i łazika marsjańskiego

Podczas konkursu łazików marsjańskich Anatolian Rover Challenge drużyna naszej studentki zdobyła specjalne wyróżnienie za pracę zespołu.

„Kanapki” z materiałów 2D dla elektroniki

Grafika ilustrująca materiał 2D

Materiały 2D od kilku lat robią furorę. Ich popularność zbudował grafen, który dzięki doskonałemu przewodnictwu elektrycznemu był i jest odmieniany przez wszystkie przypadki, nie tylko w środowisku naukowym. Świat materiałów dwuwymiarowych jest jednak o wiele bogatszy. Ich wytwarzaniem zajmuje się mgr inż. Jakub Sitek, którego badaniom został poświęcony najnowszy odcinek podcastu SciPod.

Rekrutacja na studia II i III stopnia (semestr zimowy 2022/2023)

Zdjęcie mikroskopu

Terminy, zasady, ważne informacje