Inicjowanie projektu
Zasady ustalania wynagrodzenia:
- Za prace wykonane na podstawie umowy zlecenia lub umowy o dzieło przysługuje wynagrodzenie umowne płatne po wystawieniu rachunku lub faktury, na zasadach określonych w umowie.
- Określone w umowie wynagrodzenie jest wynagrodzeniem brutto.
- Wysokość wynagrodzenia może być ustalona w formie ryczałtowej lub kosztorysowej.
- Wysokość wynagrodzenia określa się na podstawie obowiązujących w PW stawek określanych w odrębnej decyzji Rektora, uwzględniając ilość i jakość pracy niezbędnej do wykonania umowy, termin wykonania oraz wielkość środków określonych w budżecie jednostki na ten cel (patrz link poniżej)
- W szczególnie uzasadnionych przypadkach, w tym przy zawieraniu umów z osobami o wyjątkowo wysokich kwalifikacjach lub osobami będącymi specjalistami w rzadkich specjalnościach, stawka wynagrodzenia może być – za zgodą Rektora – ustalona w wysokości wyższej.
- Wysokość wynagrodzenia za pracę świadczoną na podstawie umowy zlecenia powinna być ustalona w umowie z uwzględnieniem minimalnej stawki godzinowej określonej w odrębnych przepisach.
- W przypadku umów zlecenia zawartych na czas dłuższy niż 1 miesiąc;
- wynagrodzenie za świadczenie pracy wypłaca się raz w miesiącu na podstawie, liczby godzin wykonania zlecenia, potwierdzonej w protokole odbioru zlecenia;
- w przypadku nieświadczenia pracy w danym miesiącu Zleceniobiorca składa oświadczenie o nieświadczeniu pracy
Regulamin wynagradzania pracowników Politechniki Warszawskiej (Zarz. Rektora 18/2020) »
- Regulamin zawiera możliwe formy zatrudnienia oraz stawki maksymalne wynagrodzeń
- Zasady zawierają m.in. wzór umowy konsorcjum. Umowa konsorcjum w której stroną jest PW musi każdorazowo być konsultowana z Biurem Organizacyjno-Prawnym PW.