Dziekan na kadencję 2024-2028 wybrany

dr hab. inż. Wojciech Wróbel, prof. PW

10 maja 2024 r. JM Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Krzysztof  Zaremba powołał na Dziekana Wydziału Fizyki PW dr. hab. inż. Wojciecha Wróbla, prof. PW, który został wskazany na to stanowisko przez Wydziałowe Kolegium Elektorów.

Czas przystąpić do gry! Turniej 25-lecia

Grafika piłki siatkowej i znaku zapytania

Już w tę środę (15.05) w Auli Wydziału Fizyki rozegra się jubileuszowy turniej siatkówki, a dzień później (16.05) drużyny zbiorą się w audytorium i zmierzą się z quizem wiedzy. Zapraszamy do kibicowania!

Wiosna z fizyką

Kolaż zdjęć związanych z Wydziałem Fizyki PW

Noc Muzeów, Drzwi Otwarte i coś jeszcze — przyjdź i zostań na dłużej!

Wyjazdowe laboratorium fizyki reaktorowej

Studenci Wydziału Fizyki pod opieką mgr. Łukasza Koszuka w laboratorium fizyki reaktorowej

Ośmioro studentów naszego wydziału po raz pierwszy wzięło udział w laboratorium fizyki reaktorowej na Politechnice w Pradze. Grupa miała szansę wykonywać pomiary na pracującym reaktorze jądrowym VR-1.

Oddech nanorurek

Struktura i spektroskopia Ramana „ogona” (pojedynczej rurki) oraz spirali (wiązki) zbudowanej ze zwiniętej pojedynczej nanorurki węglowej.

W artykule współautorstwa dr inż. Anny Wróblewskiej, który znalazł się w czasopiśmie naukowym Carbon (IF=10.9), został opisany eksperyment sprawdzający, jak różne formacje nanorurek węglowych wpływają na mody wibracyjne. Ich zrozumienie może pomóc w wytworzeniu materiałów przydatnych w sensorach i urządzeniach komunikacyjnych.

Spotkanie konsorcjum STAGE

Członkowie konsorcjum STAGE

W Sofii odbyło się piąte spotkanie konsorcjum STAGE, którego Politechnika Warszawska jest partnerem. Koordynatorami z ramienia PW są dr hab. inż. Tomasz Pietrzak, prof. PW, oraz dr Mirosław Brzozowy.

SFINKS 2024 — rejestracja prelegentów

Logo sympozjum SFINKS

Ruszyły zapisy na tegoroczne Sympozjum Fizyki Interdyscyplinarnej SFINKS'24, które odbędzie się 18 czerwca na Politechnice Warszawskiej. Zachęcamy studentów, doktorantów i doktorów do zgłaszania referatów za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie https://sfinks.fizyka.pw.edu.pl/. Udział w SFINKS'24 jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

LLM jako asystent nauczyciela akademickiego – seminarium dydaktyczne

Zdjęcie osoby korzystającej z laptopa

Zapraszamy na spotkanie online poświęcone wykorzystaniu dużych modeli językowych w dydaktyce. Seminarium odbędzie się 23 kwietnia (wtorek) o 15.00 na platformie MS Teams.

Spotkanie informacyjne z prekandydatem na Dziekana Wydziału Fizyki PW

Zdjęcie auli Gmachu Fizyki PW

Otwarte spotkanie informacyjne z dr. hab. inż. Wojciechem Wróblem, profesorem uczelni, odbędzie się 11 kwietnia 2024 (czwartek) o 12.15 w Audytorium Fizyki.

Jubileuszowy turniej siatkówki i quiz

Grafika przedstawiająca osobę rozwiązującą zadania przy tablicy i siatkarza

Ruszyły zapisy!