Organizacje studenckie

Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej tworzą wszyscy studenci PW.

Wydziałowa Rada Samorządu jest reprezentantem studentów na wydziale i poza nim. Wśród jego kompetencji są: wybór przedstawicieli studentów do Rady Wydziału, obrona praw studentów u prowadzących i u dziekanów oraz opiniowanie dokumentów dotyczących studentów (plany zajęć i sesji, zasady rejestracji na kolejne etapy studiowania itp.). Rady Samorządu to nie tylko praca dla Dziekana i prowadzących. To przede wszystkim działalność na rzecz studentów: samorządowcy pomagają rozwijać studencki ruch naukowy, pomagają w rozwiązaniu wszystkich ich wątpliwości, czy urozmaicają życie na wydziale przygotowując dla Ciebie różne projekty. WRS organizują wyjazdy sportowe i turystyczne, imprezy, wyjścia do teatru lub opery w przystępnych dla studentów cenach. ;)

Członkostwo w Kole Naukowym da Ci masę korzyści: zyskasz szansę, by zmierzyć się z prawdziwymi problemami naukowymi i technicznymi, poznasz ludzi podobnych siebie, którzy pomogą Ci w realizacji Twoich pomysłów, nauczysz się, jak pracować w zespole (a być może również jak nim zarządzać), weźmiesz też udział w licznych wydarzeniach na uczelni i poza nią. Dla wielu jest to doświadczenie o wiele cenniejsze niż to nabywane w ramach programu studiów.

Na PW działają także inne organizacje, niebędące kołami naukowymi. Są to zrzeszenia studentów, których łączy wspólna pasja oraz trzy główne grupy medialne: portal internetowy, radio i telewizja – media tworzone przez studentów dla studentów. Możesz tworzyć je również Ty!