Odkryj tajemnice Wszechświata. Wystawa CERN-u na Politechnice Warszawskiej

Zdjęcie fragmentu instalacji wystawy Accelerating Science

fot. GovTech

Od Wielkiego Wybuchu, poprzez fascynujący świat materii, antymaterii i cząstek elementarnych, aż do największych eksperymentów współczesności prowadzonych dzięki Wielkiemu Zderzaczowi Hadronów – zapraszamy w podróż po uniwersum CERN-u, czyli multimedialną wystawę Accelerating Science poświęconą Europejskiemu Ośrodkowi Badań Jądrowych.

Ekspozycja składająca się z trzech kapsuł pozwoli zrozumieć, co tak naprawdę badają naukowcy tworzący CERN i z jak zaawansowanych technologii korzystają. Nie zabraknie filmów, animacji i innych elementów, które uruchomią wyobraźnię naszych gości. O to, aby zwiedzanie było atrakcyjne zarówno dla dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży, zadbają przewodnicy, którzy cząstka po cząstce będą odkrywali przed odwiedzającymi tajemnice mikrokosmosu.

Wystawę organizują wspólnie Wydział Fizyki PW, Uniwersytet Warszawski, IFJ PAN oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych w ramach obchodów 70-lecia powstania CERN.

Termin wystawy: 7 czerwca – 2 lipca (wystawę będzie można zwiedzać w dni powszednie oraz w weekendy 8-9 czerwca oraz 15-16 czerwca)

Miejsce: Aula Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej (ul. Koszykowa 75, kampus centralny PW)

Wstęp wolny. Zorganizowane grupy (do 35 osób) prosimy o rejestrację poprzez formularz dostępny na stronie https://forms.office.com/e/GNRiYW2DhP.
Każda zarejestrowana grupa może liczyć na merytoryczną asystę naszych przewodników. Przyjmujemy również grupy anglojęzyczne.