Współpraca popłaca!

Zdjęcie studentki i łazika marsjańskiego

Daryna Budiakivska podczas Anatolian Rover Challenge 2022

Podczas konkursu łazików marsjańskich Anatolian Rover Challenge drużyna naszej studentki zdobyła specjalne wyróżnienie za pracę zespołu.

Daryna Budiakivska, studentka Wydziału Fizyki i członkini Studenckiego Koła Astronautycznego, jest od dłuższego czasu zaangażowana w projekt Sirius II. Zadanie Daryny to nie tylko ulepszanie konstrukcji łazika, ale przede wszystkim zarządzanie zespołem projektowym. Praca jej oraz całej drużyny robotyków została doceniona przez jury konkursu, który odbył się pod koniec lipca w Stambule.

Podczas zawodów młodzi inżynierowie musieli się zmierzyć z szeregiem zadań, takich jak poszukiwanie w glebie pozostałości po organizmach żywych czy ratowanie astronautów. Testowane były również rozwiązania dotyczące z autonomii robota.

W konkurencji Challenge to Shine zostały zaprezentowane kluczowe aspekty pracy zarówno łazika, jak i samego zespołu Sirius. W uznaniu za najlepszą organizację pracy wewnątrz zespołu studenci PW otrzymali nagrodę w kategorii Team Structure.

— Jesteśmy dumni, że organizatorzy docenili pracę naszej drużyny. Zawody nie były łatwe, pogoda okazała się wyzwaniem, ale zebraliśmy mnóstwo doświadczenia i ulepszyliśmy naszego łazika. Przed nami kolejne wyzwania, idziemy do przodu — podsumowuje Daryna.

Daryna Budiakivska w towarzystwie łazika i dyplomów za udział w zawodach Anatolian Rover Challenge