Weź udział w projektach informatycznych z CERN-HSF!

HEP Software Foundation

Chcesz odkryć ekscytujące projekty nad oprogramowaniem naukowym niezbędnym dla operacji eksperymentów w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (CERN)? Chcesz rozwiązywać trudne wyzwania z dziedziny symulacji detektorów, dystrybucji, analizy i wizualizacji danych, rekonstrukcji trajektorii cząstek? Chcesz pracować w unikalnym środowisku open-source, gdzie możesz promować swoje własne pomysły w grupie obecnych kontrybutorów?

HEP Software Foundation uÅ‚atwia miÄ™dzynarodowÄ… współpracÄ™ w Fizyce Wysokich Energii (HEP), w projektach nad oprogramowaniem oraz przetwarzaniem danych. Bierzemy udziaÅ‚ w programie Google Summer of Code 2022, promujÄ…c wiele naukowych projektów, zgÅ‚oszonych przez Å›wiatowej klasy laboratoria naukowe, instytucje, i uniwersytety.

DoÅ‚Ä…cz do jednego z projektów dostÄ™pnych na naszej stronie HSF GSoC. Zaprojektuj swój wÅ‚asny projekt wakacyjny bazujÄ… na naszych pomysÅ‚ach, skontaktuj siÄ™ z enntuzjastycznymi opiekunami i daj im siÄ™ poprowadzić przez tÄ… letniÄ… przygodÄ™!

JeÅ›li jesteÅ› zainteresowany, przeczytaj instrukcje dla studentów, a także zasoby GSoC.  Od 7 marca możesz siÄ™ kontaktować z mentorami, żeby omówić Twoje pomysÅ‚y na projekt.