Studia I stopnia

logo fizyki technicznej

Kierunki

Decydując się na nasz wydział wybierasz się w 7-semestralną przygodę z fizyką, którą możesz przeżyć na kierunku Fizyka techniczna.

System punktów ECTS

Na Politechnice obowiÄ…zuje system punktów ECTS. Zgodnie z tym systemem, każdy przedmiot przewidziany w programie studiów ma przypisanÄ… wagÄ™ – okreÅ›lonÄ… liczbÄ™ punktów ECTS. Wagi te uwzglÄ™dniajÄ… pracÄ™, jakÄ… bÄ™dziesz musiaÅ‚ wÅ‚ożyć w zaliczenie przedmiotu oraz ważność tych zajęć. ZaliczajÄ…c caÅ‚y przedmiot (czyli wszystkie zajÄ™cia wchodzÄ…ce w jego skÅ‚ad) zyskujesz caÅ‚Ä… pulÄ™ punktów na niego przewidzianych (niezależnie od zdobytej oceny). Za przedmioty  przewidziane w programie studiów w każdym semestrze przewidzianych jest po 30 punktów ECTS. Warto tutaj wspomnieć, że punkty ECTS sÄ… wagami stosowanymi w celu wyliczenia Å›redniej ze studiów.
Po co zostaÅ‚ wprowadzony taki system? UÅ‚atwia on dokumentowanie postÄ™pów studenta, a nam umożliwia  realizowanie części studiów na innej uczelni (np. zagranicznej) bez wiÄ™kszych zalegÅ‚oÅ›ci.

Praktyki

Warto podkreślić, że studia są pierwszym krokiem do rozpoczęcia kariery zawodowej. Dzięki obowiązkowym praktykom zawodowym możesz zyskać cenne doświadczenie, które podniesie Twoją wartość w oczach przyszłych pracodawców. Warto wspomnieć tutaj, że status studenta Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej otwiera przed Tobą możliwości realizowania praktyk w powszechnie znanych i cenionych instytutach i ośrodkach badawczych (także w zagranicznych).

Zakończenie studiów

Uwieńczeniem studiów I stopnia jest obrona pracy dyplomowej, która umożliwia uzyskanie tytułu inżyniera fizyki technicznej – brzmi dumnie, nieprawdaż?
Warto jednak kontynuować studia na II stopniu. Program studiów na naszym wydziale dobrany jest w taki sposób, by absolwent studiów I mógł kontynuować bez większych zaległości studia na innych kierunkach czy uczelniach. Jednak zachęcamy do realizowania studiów magisterskich na naszym wydziale.