Stanowisko doktorant/-ka stypendysta/-ka w projekcie NCN DAINA 2
„Tlenkowe mikro-ogniwa paliwowe typu SOFC z elementem nośnym z porowatej stali nierdzewnej: badania podstawowe, wytwarzanie i charakteryzacja”, nr DEC-2020/38/L/ST8/00513.
Projekt realizowany jest przez podmioty wchodzące w skład grupy podmiotów:
- Politechnika Gdańska: Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki;
- Politechnika Warszawska: Wydział Fizyki.
Kierownikiem projektu jest dr hab. inż. Sebastian Molin, (koordynatorem od strony Politechniki Warszawskiej: dr inż. Marcin Małys)
Wymagania:
- spełnianie wymogów określonych w ,,Regulaminie przyznawania stypendiów naukowych dla młodych naukowców'' NCN,
- ukończone studia II stopnia w zakresie fizyki lub inżynierii materiałowej,
- status doktoranta,
- udokumentowane doświadczenie w pracy laboratoryjnej, znajomość metod syntezy materiałów oraz metod analizy termicznej, strukturalnej i elektrycznej przewodników jonowych,
- motywacja do pracy naukowej i umiejętność pracy w grupie,
- bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie.
- mile widziana umiejętność projektowania 3D w systemach CAD lub pokrewnych (wymaganie zalecane, ale nie konieczne)
Opis zadań
Zadania realizowane będą w ramach projektu NCN DAINA 2 i koncentrować się będą na wytworzeniu i scharakteryzowaniu wybranych właściwości fizyko-chemicznych cienkowarstwowych próbek materiałów bazujących na ceramicznych przewodnikach jonów tlenu do tworzenia prototypów komponentów ogniw SOFC. Do zadań stypendysty/-stki będzie należało zaprojektowanie eksperymentów, ich przeprowadzenie, wykonanie analizy otrzymanych wyników, ich opracowanie i przygotowanie na ich podstawie raportów okresowych oraz tekstów publikacji i prezentacji naukowych. Do obowiązków doktoranta/-tki stypendysty/-stki będzie należała opieka naukowa nad studentami.
Warunki zatrudnienia
- stypendium naukowe 4000 PLN/mies.
- na okres 6 miesięcy (od 1 lipca 2024r.) z możliwością przedłużenia na kolejne 6 miesięcy
Dodatkowe informacje
Zgłaszanie podań drogą elektroniczną na adres dr inż. Marcin Małysa (marcin.malys@pw.edu.pl) do 26 czerwca 2024. W tytule wiadomości należy wpisać „DAINA 2 stypendium - student”.
Ocena aplikacji kandydatów zostanie przeprowadzona przez komisję konkursową zgodnie z regulaminem przyznawania stypendiów naukowych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki. Jednocześnie komisja zastrzega sobie prawo do nieprzyznania stypendium i ponowienia konkursu. Wybrani kandydaci mogą zostać zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej, z użyciem Skype, MS Teams lub telefonicznie. Rozstrzygnięcie konkursu do 28 czerwca 2024.
Wymagane dokumenty:
• list motywacyjny,
• CV, z listą dotychczasowych osiągnięć naukowych i wyróżnień wynikających z prowadzonych badań, w tym ewentualnych publikacji oraz wskazaniem kompetencji do pracy laboratoryjnej
• średnia ocen ze studiów (II stopnia),
• kopia dyplomu ukończenia studiów,
• dokument potwierdzający status doktoranta,
• zgoda na przetwarzanie danych osobowych.