Sympozjum SFINKS - trwa rejestracja

Logo Sympozjum SFINKS

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w piątej edycji (pierwszej w formie zdalnej) Sympozjum Fizyki Interdyscyplinarnej w Naukach eKonomicznych i Społecznych.

Mamy nadzieję, że zgodnie z dotychczasową tradycją SFINKS będzie okazją do lepszego poznania i utrwalenia kontaktów naukowych pomiędzy młodymi badaczkami/badaczami (do tego zbioru
zaliczamy studentów, doktorantów i doktorów) zainteresowanymi szeroko pojętą tematyką fizyki układów złożonych.

Rejestracja i więcej informacji na stronie sympozjum - http://sfinks.fizyka.pw.edu.pl/

Dla kogo jest SFINKS?

Interesujesz siÄ™ interdyscyplinarnymi zastosowaniami fizyki i ukÅ‚adami zÅ‚ożonymi? JesteÅ› przy tym jeszcze na studiach, starasz siÄ™ zrobić doktorat, lub od niedawna możesz przed nazwiskiem umieÅ›cić upragniony skrót "dr"?

Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi "tak", to chcieliÅ›my zaprosić CiÄ™ do wziÄ™cia udziaÅ‚u w SFINKS-ie, czyli Sympozjum Fizyki Interdyscyplinarnej w Naukach eKonomicznych i SpoÅ‚ecznych.

ZdecydowaliÅ›my siÄ™ zorganizować SFINKS-a kiedy zdaliÅ›my sobie sprawÄ™ z tego, że choć grupa mÅ‚odych ludzi zajmujÄ…cych siÄ™ badaniem ukÅ‚adów zÅ‚ożonych w Polsce jest liczna, to nasze znajomoÅ›ci, kontakty i współpraca miÄ™dzy różnymi zespoÅ‚ami pozostawiajÄ…, niestety, wiele do życzenia. Dlatego z jednej strony chcieliÅ›my stworzyć okazjÄ™ ku temu, aby spotkać siÄ™ i lepiej poznać, a z drugiej dać również najmÅ‚odszym z nas możliwość wystÄ…pienia na konferencji naukowej przed przyjaznÄ… publicznoÅ›ciÄ… zÅ‚ożonÄ… w dużej mierze z rówieÅ›ników.

WychodzÄ…c tym wyzwaniom naprzeciw, proponujemy Ci udziaÅ‚ w jednodniowym, bezpÅ‚atnym sympozjum, które odbÄ™dzie siÄ™ w czerwcu 2021 - po raz pierwszy w formie zdalnej. Bez wzglÄ™du na to, czy chcesz przedstawić prezentacjÄ™, czy po prostu posÅ‚uchać wystÄ…pieÅ„ innych prelegentów i panelu ekspertów - nasza konferencja jest wÅ‚aÅ›nie dla Ciebie!

Kiedy?

Ważne daty:

• do 5 maja 21 maja - termin przyjmowania zgÅ‚oszeÅ„
  • do 26 maja - informacja o akceptacji zgÅ‚oszeÅ„
  • 7 czerwca - termin sympozjum

Gdzie?

Informacje o platformie, na której odbędzie się sympozjum, zamieścimy w późniejszym terminie.

Za ile?

OpÅ‚ata konferencyjna wynosi dokÅ‚adnie 0zÅ‚ - zarówno dla uczestników czynnych, jak i biernych. W cenÄ™ wliczone sÄ… materiaÅ‚y konferencyjne (elektroniczne), przerwy kawowe i pizza . W tym roku wszyscy uczestnicy czynni dostanÄ… również pocztÄ… gadżety, nad którymi pracujemy.

Jak się zapisać?

Uczestnictwo w sympozjum wymaga rejestracji przez formularz na stronie internetowej wydarzenia.

O czym opowiedzieć?

Mile widziane sÄ… prezentacje dotyczÄ…ce szeroko pojÄ™tej fizyki ukÅ‚adów zÅ‚ożonych, a zwÅ‚aszcza zastosowaÅ„ fizyki w naukach ekonomicznych i spoÅ‚ecznych.

Prezentacje

• Studenci na swoje prezentacje majÄ… w sumie 5 minut – 3 minuty na slajdy i 2 minuty na dyskusjÄ™.
  • Doktoranci na swoje prezentacje majÄ… 10 minut – 6 minut na slajdy i 4 minuty na dyskusjÄ™.
  • Doktorzy na swoje prezentacje majÄ… 15 minut – podziaÅ‚ na slajdy i dyskusjÄ™ pozostawiamy w tym przypadku prelegentom.