Sympozjum SFINKS - trwa rejestracja

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w piątej edycji (pierwszej w formie zdalnej) Sympozjum Fizyki Interdyscyplinarnej w Naukach eKonomicznych i Społecznych.

Mamy nadzieję, że zgodnie z dotychczasową tradycją SFINKS będzie okazją do lepszego poznania i utrwalenia kontaktów naukowych pomiędzy młodymi badaczkami/badaczami (do tego zbioru
zaliczamy studentów, doktorantów i doktorów) zainteresowanymi szeroko pojętą tematyką fizyki układów złożonych.

Rejestracja i więcej informacji na stronie sympozjum - http://sfinks.fizyka.pw.edu.pl/

Dla kogo jest SFINKS?

Interesujesz się interdyscyplinarnymi zastosowaniami fizyki i układami złożonymi? Jesteś przy tym jeszcze na studiach, starasz się zrobić doktorat, lub od niedawna możesz przed nazwiskiem umieścić upragniony skrót "dr"?

Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi "tak", to chcieliśmy zaprosić Cię do wzięcia udziału w SFINKS-ie, czyli Sympozjum Fizyki Interdyscyplinarnej w Naukach eKonomicznych i Społecznych.

Zdecydowaliśmy się zorganizować SFINKS-a kiedy zdaliśmy sobie sprawę z tego, że choć grupa młodych ludzi zajmujących się badaniem układów złożonych w Polsce jest liczna, to nasze znajomości, kontakty i współpraca między różnymi zespołami pozostawiają, niestety, wiele do życzenia. Dlatego z jednej strony chcieliśmy stworzyć okazję ku temu, aby spotkać się i lepiej poznać, a z drugiej dać również najmłodszym z nas możliwość wystąpienia na konferencji naukowej przed przyjazną publicznością złożoną w dużej mierze z rówieśników.

Wychodząc tym wyzwaniom naprzeciw, proponujemy Ci udział w jednodniowym, bezpłatnym sympozjum, które odbędzie się w czerwcu 2021 - po raz pierwszy w formie zdalnej. Bez względu na to, czy chcesz przedstawić prezentację, czy po prostu posłuchać wystąpień innych prelegentów i panelu ekspertów - nasza konferencja jest właśnie dla Ciebie!

Kiedy?

Ważne daty:

  • do 5 maja 21 maja - termin przyjmowania zgłoszeń
  • do 26 maja - informacja o akceptacji zgłoszeń
  • 7 czerwca - termin sympozjum

Gdzie?

Informacje o platformie, na której odbędzie się sympozjum, zamieścimy w późniejszym terminie.

Za ile?

Opłata konferencyjna wynosi dokładnie 0zł - zarówno dla uczestników czynnych, jak i biernych. W cenę wliczone są materiały konferencyjne (elektroniczne), przerwy kawowe i pizza . W tym roku wszyscy uczestnicy czynni dostaną również pocztą gadżety, nad którymi pracujemy.

Jak się zapisać?

Uczestnictwo w sympozjum wymaga rejestracji przez formularz na stronie internetowej wydarzenia.

O czym opowiedzieć?

Mile widziane są prezentacje dotyczące szeroko pojętej fizyki układów złożonych, a zwłaszcza zastosowań fizyki w naukach ekonomicznych i społecznych.

Prezentacje

  • Studenci na swoje prezentacje mają w sumie 5 minut – 3 minuty na slajdy i 2 minuty na dyskusję.
  • Doktoranci na swoje prezentacje mają 10 minut – 6 minut na slajdy i 4 minuty na dyskusję.
  • Doktorzy na swoje prezentacje mają 15 minut – podział na slajdy i dyskusję pozostawiamy w tym przypadku prelegentom.